Dobra passa w budownictwie wciąż trwa. Najlepiej widać to na targach budowlanych

Utwórz: 03/02/2020 - 12:33

Organizatorzy Targów Remontowo-Budowlanych Gresta-Bud mogą mieć powody do zadowolenia.

Dopisała frekwencja, a co najważniejsze, w sobotę w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu pojawiły się osoby autentycznie zainteresowane ofertami, o czym świadczyły rozmowy z wystawcami. Szczególnie oblegane były stanowiska firm oferujących technologie związane z odnawialnymi źródłami energii.

Trwa trzecia edycja Targów Remontowo-Budowlanych Gresta-Bud. Spora część wystawców towarzyszy imprezie od początku. Chodzi głównie o firmy lokalne, takie jak Gresta, Monter,  Saturn czy Lumifil.

- Organizacja tegorocznych targów była o tyle łatwiejsza, że mamy już wypracowany pewien schemat organizacyjny - tłumaczy Grzegorz Fetter, współwłaściciel hurtowni Gresta, będącej wspólnie ze spółką Vistula-Park Świecie współorganizatorem targów. - Nie musimy też tracić zbyt wiele energii na szukanie wystawców, bo ci sami się do nas zgłaszają. To cieszy, bo jest oznaką, że impreza w branży budowlanej zyskała odpowiedni prestiż.

Dobra opinia wynika w znaczenej mierze z tego, że rozmowy na stoiskach przekładają się na konkretne zlecenia dla wystawców.

W tym roku spory ruch panował w miejscach, gdzie prezentowano możliwości, jakie oferują technologie związane z odnawialnymi źródłami energii. W znaczniej mierze ma to związek z wysokimi dopłatami, jakie można uzyskać na tego typu rozwiązania pozwalające obniżyć rachunek za prąd lub gaz.

Wielu myślących o budowie domu z uwagą przeglądało ofertę m.in. firmy Winerberger.

- Największe zainteresowanie budzą pustaki ceramiczne wypełnione wełną mineralną - tłumaczy Maciej Franczek, przedstawiciel firmy. - To pewna nowość na naszym rynku. Tego typu materiał ma doskonałe parametry termoizolacyjne i pozwala na budowę ścian z użyciem tylko jednej warstwy pustaka - zachwala.

Żródło: www.extraswiecie.pl