Targi budowlane

Utwórz: 02/26/2018 - 12:34
To był niezwykle udany debiut.
Tak najkrócej można zrecenzować Targi Remontowo-Budowlane Gresta-Bud 2018, które odbyły się w minioną sobotę.
To był niezwykle udany debiut. Tak najkrócej można zrecenzować Targi Remontowo-Budowlane Gresta-Bud 2018, które odbyły się w minioną sobotę. Dopisali zarówno wystawcy, jak i odwiedzający.
Myślący o budowie lub remoncie mieli wiele powodów, aby pojawić się w świeckiej Hali Widowiskowo-Sportowej. Jednak najważniejszy wydaje się ten, o którym wspomina jeden z odwiedzających. - W sklepach nie zawsze jest kompetentny personel - twierdzi Wacław Szurbak. - Powiem więcej, często sprzedają rzeczy, o których niewiele wiedzą. Nie chce wymieniać z nazwy żadnego marketu, ale są takie, w których nie ma sensu pytać o cokolwiek, bo i tak nie dostaniemy właściwej odpowiedzi, jeszcze mogą człowieka wprowadzić w błąd. Tutaj rozmawiałem z ludźmi w kilku stoiskach i było widać, że znają się na rzeczy - przekonuje przyszły inwestor. - Sądzę, że nie byłoby złym pomysłem robienie takich targów nawet da razy w roku, na wiosnę i jesienią.
Na sobotnich targach, które patronatem objął burmistrz Świecia Tadeusz Pogoda, ustawiono blisko 40 stoisk z czego 35 zajęły firmy z szeroko rozumianej branży remontowo-budowlanej. Obok małych lokalnych firm swoje produkty prezentowały tak znane spółki jak Fakro, jeden z liderów w produkcji okien czy Blachotrapez, producent blach dachowych.
Z satysfakcją na to co działo się w hali patrzyła Emlia Fetter, specjalista do spraw zaopatrzenia w hurtowni Gresta, będącej współorganizatorem tego wydarzenia. - Biorąc pod uwagę pogodę mało zachęcają do wyjścia z domu nie spodziewaliśmy się aż tylu osób - podkreśla. - Rozmawiałam z kolegami z innych firm, którzy dość regularnie uczestniczą w podobnych imprezach, także w miastach porównywalnych do Świecia i prawie nigdy nie zdarzało się, aby przyszło tylu ludzi w dodatku szukających konkretnych rozwiązań. Zważywszy na fakt, że to pierwsze takie targi, wypadły fantastycznie i myślę, że są mocną zachęta do tego, aby spokojnie myśleć o kolejnej edycji. 
W trakcie targów było kilka ciekawych atrakcji np. turniej piłkarzyków stołowych, w których nagrodę główną stanowiła piłka nożna z autografem Adama Nawałki, trenera drużyny narodowej. Futbolówkę ufundowała firma Fakro.
tekst i FOT. Andrzej Bartniak