Targi rekordowe pod względem frekwencji

Utwórz: 03/15/2019 - 11:39
Targi rekordowe pod względem frekwencji 
Za nami XI edycja Świeckich Targów Edukacji i Pracy. Z całą pewnością Organizatorzy po raz kolejny odnieśli spory sukces.
Efekty reformy edukacji w szkołach i powrót do ośmioklasowej podstawówki przyczyniły się do tego, że tegoroczna edycja imprezy cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Organizatorzy Sebastian Glaziński, Izabela Kulczyk oraz Vistula-Park Świecie zgodnie przyznają, że takich tłumów odwiedzających targi nie było jeszcze nigdy. 
- Zaskoczyło nas przede wszystkim to, że młodzi ludzie tak licznie przychodzili na targi wraz z rodzicami. Do tej pory mieliśmy do czynienia głównie ze zorganizowanymi wycieczkami ze szkół. Jedenasta edycja pokazała, że rodzice coraz bardziej interesują się targami, doceniając, że dzięki tej imprezie mogą wspólnie zaplanować edukacyjną przyszłość swoich dzieci – mówi Sebastian Glaziński. 
Jednym ze stałych punktów targów jest wybór najefektowniejszych stoisk (w tym roku było ich 63). Tym razem jury orzekło, że w kategorii szkół ponadpodstawowych najciekawiej zaprezentował się Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie (powiat chełmiński), wśród uczelni wyższych grudziądzki Wydział Mechaniczny Kujawskiej Szkoły Wyższej we Włocławku, a wśród instytucji, pracodawców i szkół policealnych OKK Tapicernia Laskowice. Ponadto wyróżniono Zespół Szkół Menedżerskich w Świeciu.