Wiedzą jak zachować się w nagłej potrzebie

Utwórz: 04/29/2019 - 13:50

Wiedzą jak zachować się w nagłej potrzebie.

Szkoła Podstawowa nr 5 i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych zwyciężyli w zawodach z udzielania pierwszej pomocy, zorganizowanych przez Kujawsko-Pomorski oddział PCK w Świeciu.

Do rywalizacji drużynowej w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu przystąpiło sześć szkół podstawowych i trzy ponadgimnazjalne. Podstawówki musiały uporać się z trzema scenkami sytuacyjnymi, w tym z udzielaniem pierwszej pomocy osobie, topiącej się na kąpielisku i dźgniętej nożem na dyskotece. Szkoły ponadgimnazjalne musiały dodatkowo pisać test z wiedzy teoretycznej na temat udzielania pierwszej pomocy.

Wśród szkół ponadgimnazjalnych, najlepszy okazał się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Policealnych w Świeciu, który uzyskał 83 punkty. Drugie miejsce zajął Zespół Szkół Menedżerskich – 70 pkt, a trzecie „Katolik” – 65 pkt.

W rywalizacji podstawówek najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 5 w Świeciu – 45 pkt. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 8 – 44 pkt, a trzecie Szkoła Podstawowa nr 2 – 37 pkt. Czwartą lokatę zajęła Szkoła Podstawowa z Czapel – 34 pkt. Zawody na piątej lokacie ukończył Katolik – 27 pkt, a szóste miejsce przypadło w udziale SP nr 7 w Świeciu z dorobkiem 26 punktów.

Nagrody uczestnikom zawodów wręczali Burmistrz Świecia, Krzysztof Kułakowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu, Jerzy Wójcik oraz Zbigniew Klawczyński, Prezes Kujawsko-Pomorskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Bydgoszczy.