Zespół Pieśni i Tańca Śląsk

Utwórz: 08/22/2019 - 14:16

To będzie muzyczne wydarzenie roku w świeckiej hali

Legendarny Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” wystąpi 22. września w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu z programem „A to Polska właśnie”.  Organizatorzy zapowiadają, że będziemy świadkami wyjątkowego widowiska przygotowanego z ogromnym rozmachem.

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” będzie jednym z największych wydarzeń muzycznych w całej historii Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. Wydarzenie może okazać się rekordowe pod względem rozmiaru sceny oraz ilości występujących jednocześnie artystów.

- Rozmawiając z organizatorami, można odnieść wrażenie, jak wielkie logistycznie będzie to przedsięwzięcie. Ludzie na widowni zobaczą tylko sam koncert, ale całe zaplecze socjalne hali zostanie w pełni wykorzystane jako wielka garderoba, ponieważ oprócz części muzycznej, będziemy również podziwiać piękną choreografię – mówi Tomasz Keller, prezes Vistula-Park Świecie, spółki zarządzającej halą.  

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny został założony w 1953 roku. To drugi obok „Mazowsza” największy zespół folklorystyczny w kraju, posiadający w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Zespół początkowo prezentował folkor śląski, ale obecnie ma w swoim repertuarze  pieśni i tańce wszystkich regionów Polski. Podczas koncertu w Świeciu będziemy więc świadkami muzycznej podróży po całym kraju.

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” koncertował już na wszystkich kontynentach. W swoim dorobku ma liczne tournée po największych salach koncertowych na świecie. W 2007 roku zespół uzyskał status narodowej instytucji kultury.

Organizatorem koncertu w świeckiej hali jest Dalgowit Sp. z o.o. Bilety można nabywać w sekretariacie hali codziennie w godzinach 7.00 – 15.00, na stacji paliw Generon w Przechowie, oraz na stronie internetowej www.biletykup24.pl. Ceny wejściówek wahają się w przedziale 60 – 110 złotych. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 797375866. Koncert odbędzie się 22. września o godzinie 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu. Honorowy patronat nad imprezą objął Burmistrz Świecia, Krzysztof Kułakowski.