AZS UAM Poznań i TS ROW Rybnik powalczą o mistrzowski tytuł

Utwórz: 03/04/2018 - 09:52
 
W sobotę w naszej hali rozegrano półfinały Turnieju Final Four Ekstraklasy Futsalu. W finale zameldowały się futsalistki z Poznania i Rybnika. Mistrzostwa kraju nie obroni AZS UJ Kraków. 
AZS UAM POZNAŃ – WANDA/SŁOMNICZANKA SŁOMNIKI 3:0 (1:0)
Bramki: Alicja Zając 2 (3, 36), Dominika Dewicka (37).
MVP meczu – Alicja Zając (AZS UAM Poznań).
 
Mecz dobrze zaczął się dla poznanianek. W 3. min. po akcji lewą stroną gola dla nich strzeliła Alicja Zając. Później na boisku było dużo futsalowych szachów. Zawodniczki Wandy czyhały na swoją szansę. W 1. części w jej szeregach najaktywniejsza była Magdalena Matyja. Ona miała trzy okazje. Najbliżej szczęścia była w 11. min., ale jedna z Akademiczek dobrze zaasekurowała swoją bramkarkę i wybiła piłkę z linii bramkowej. Dla AZS-u o drugą bramkę mogły pokusić się Aleksandra Jankowska (dwukrotnie, raz trafiła w słupek) i Monika Nowak. 
Po przerwie obraz gry był podobny. Częściej przy piłce utrzymywały się poznanianki. W 21. min. Anna Jacewicz i Nowak nie zdołały pokonać bramkarki Wandy. Cztery minuty potem słomniczanki miały „setkę” do wyrównania, ale po akcji Matyi Julia Basta nie zdołała wepchnąć piłki do bramki rywalek. Świetnie interweniwoała Dominika Dewicka. Później szczęścia szukały Agnieszka Karcz i Urszula Kowal, ale też bez skutku. Futsalistki z Poznania też miały swoje okazje, lecz dobrze spisywała się między słupkami Anna Król. Na pięć minut przed końcem trener Wandy zdecydował się na grę z „lotną bramkarką”, którą była Julia Basta. Ten manewr nie powiódł się. W 36. min. na 2:0 podwyższyła Alicja Zając. Minutę później nie lada wyczynem popisała się Dominika Dewicka, która zauważyła, że bramka Wandy jest pusta i wykopem przez całe boisko zdobyła trzeciego gola, który rozstrzygnął rywalizację. 
 
TS ROW RYBNIK – AZS UJ KRAKÓW 3:0 (1:0)
Bramki: Agata Sobkowicz 2 (16, 31), Aneta Szymanowska (37).
MVP meczu – Agata Sobkowicz (TS ROW Rybnik).
 
To spotkanie było prowadzone w szybszym tempie. W 1. części kibice obejrzeli wiele strzałów z obu stron i parad bramkarek. Początek należał do krakowianek, lecz z czasem inicjatywę zaczęły przejmować rybniczanki. Aktywna była Agata Sobkowicz, która m.in. z rzutu wolnego z linii pola karnego trafiła w boczną siatkę. W 16. min. piłkarki z Krakowa popełniły stratę przed własnym polem karnym, co wykorzystała Agata Sobkowicz otwierając wynik meczu. Po chwili na 2:0 powinna podwyższyć Aneta Szymanowska, ale zmarnowała „setkę”. 
 
Po zmianie stron Akademiczki próbowały doprowadzić do remisu, ale trafiły na świetnie dysponowaną bramkarkę Andżelikę Dąbek. Najlepszych okazji nie wykorzystały Natalia Sitarz, Magdalena Knysak i Justyna Maziarz. Od 30. minuty do akcji koleżanek zaczęła włączać się bramkarka AZU-u Karolina Klabis. Rybniczanki wykorzystały to szybko. W 31. min. po przechwycie na własnej połowie kontrę wyprowadziła Agata Sobkowicz, która sam ją zakończyła celnym strzałem. Krakowianki nie mając nic do stracenia postawiły wszystko na ofensywę narażając się na kontry. W 34. min. Sobkowicz był bliska skompletowania hat-tricka, gdy z połowy boiska strzelała do pustej bramki. Jednak Justyna Maziarz zatrzymała piłkę ręką, za co otrzymała czerwoną kartkę. Sobkowicz po chwili nie wykorzystała rzutu karnego, bo świetnie interweniowała Klabis (obroniła też dobitkę Darii Pluty). W 37. min. awans zespołu z Rybnika przypieczętowała trzecim golem Aneta Szymanowska. 
 
Mecz o 3. miejsce między AZS UJ Kraków – Wanda/Słomniczanka odbędzie się w niedzielę o godz. 11, zaś finał AZS UAM Poznań – TS ROW Rybnik rozpocznie się dwie godziny później. Zapraszamy kibiców do naszej hali.