Dom Dziecka z Grudziądza zwycięski w Mondi Cup !

Utwórz: 10/16/2017 - 09:21

11 Domów Dziecka, ponad 90 dzieci i jeden zwycięzca – tak właśnie wyglądał turniej pod nazwą Mondi Cup, czyli Nieoficjalne Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Domów Dziecka w Halowej Piłce Nożnej.

Poza rozgrywkami typowo piłkarskimi zostały zapewnione również inne atrakcje dla wychowanków Domów Dziecka. Ten kto oczekiwał na swoje spotkanie, mógł spróbować swoich sił podczas rywalizacji w paintballu laserowym. Broń w rękach u każdego młodzieńca wywoływała zachwyt i dumę, a jeżeli jeszcze udało się „zabić” swojego przeciwnika, radość nie miała granic. Inną atrakcją był dmuchany tor przeszkód, który cieszył się dużą popularnością szczególnie wśród najmłodszych. Opcja wyskakania się czy też pokonania przeszkody w nienaturalny sposób była nie lada zachętą dla wszystkich. Oprócz toru przeszkód i laserowej „strzelanki” atrakcję stanowił animator, który przedstawił podstawowe techniki sztuki przetrwania, czyli survival. Każde z dzieci mogło samo się przekonać np. jak w trudnych warunkach z brudnej wody uczynić napój zdatny do spożycia. Duży entuzjazm widoczny był również po prezentacji żołnierskich racji żywnościowych. Każdy miał sposobność do posmakowania wojskowej czekolady czy też suchara. Warto też wspomnieć o możliwości sprawdzenia się na profesjonalnym torze przeznaczonym do gry w kręgle. Dzięki uprzejmości kręgielni sportowa rywalizacja trwała w najlepsze. Nad wszystkim czuwał oczywiście Haluś, czyli halowa maskotka, która z każdym milusińskim przybijała sobie piątki lub też robiła pamiątkowe fotografie.

Najważniejszym jednak wydarzeniem była rywalizacja czysto sportowa. Zespoły podzielono na 3 grupy – A, B i C. W grupach A i B występowały po 4 ekipy, natomiast w grupie C 3 zespoły. W wyniku losowania grupy przentowały się następująco :

- grupa A – Brodnica, Gniewkowo, Grudziądz oraz Bydgoszcz

- grupa B – Aleksandrów Kujawski, Bąkowo, Włocławek oraz Rypin

- grupa C – Więcbork, Bąkowo 2 oraz Chełmno

Wszystkie spotkanie trwały po 7 minut. Z każdej z grup wychodziły po 2 najlepsze ekipy. Następnie utworzono 3 spotkania ćwierćfinałowe, których zwycięzcy awansowali do ścisłego, 3-zespołowego finału. Z tej trójki wyłoniono zwycięzcę turnieju Mondi Cup.

Szczegółowe wyniki turnieju:

Brodnica – Gniewkowo 1:2

Aleksandrów Kujawski – Bąkowo 0:2

Włocławek – Rypin 10:0

Grudziądz – Bydgoszcz 2:0

Aleksandrów Kujawski – Włocławek 0:2

Grudziądz – Brodnica 2:0

Bąkowo – Rypin 2:0

Chełmno – Więcbork 1:4

Gniewkowo – Bydgoszcz 5:1

Bąkowo 2 – Więcbork 0:3

Aleksandrów Kujawski – Rypin 2:0

Brodnica – Bydgoszcz 5:2

Włocławek – Bąkowo 3:1

Chełmno – Bąkowo 2 0:4

Grudziądz – Gniewkowo 3:0

Ćwierćfinały:

Grudziądz – Bąkowo 2 3:1

Bąkowo – Więcbork 0:7

Włocławek – Gniewkowo 4:0

Finały:

Więcbork – Grudziądz 1:1

Włocławek – Grudziądz 0:4

Więcbork – Włocławek 2:1

Klasyfikacja końcowa :

1. Grudziądz

2. Więcbork

3. Włocławek

Nagrody indywidualne:

MVP turnieju – Nikolas Reimus (Grudziądz)

Najlepszy Strzelec – Bartosz Kaczor (Włocławek)

Najlepszy Bramkarz -Damian Brzozowski (Gniewkowo)

Organizatorem turnieju Mondi Cup była Vistula-Park Świecie Sp. z o. o

Poniżej relacja fotograficzna z tego turnieju.