Dwa punkty zostały w Świeciu. Joker ograł wicelidera z Krakowa

Utwórz: 01/30/2017 - 04:26

Po ponad miesięcznej przerwie kibice w Świeciu ponownie mogli zobaczyć w akcji pierwszoligowe siatkarki. Ci, co zawitali do naszej hali w niedzielny wieczór nie zawiedli się.

W szlagierowym pojedynku 18. kolejki I ligi kobiet Joker Mekro Energoremont Świecie zwyciężył Proximę Kraków 3:2 (25:18, 23:25, 25:23, 16:25, 15:13). To trzecia wygrana z rzędu naszej drużyny. Poprzednio Jokerki pokonały na wyjazdach Karpaty Krosno 3:1 i Nike Węgrów 3:0. Proxima do Świecia przyjechała zaś po siedmiu zwycięstwach z rzędu. W zeszłą środę, jako pierwsza w tym sezonie, pokonała we własnej hali Wisłę Warszawa 3:2.

Cios za cios

Starcie trzeciej drużyny z wiceliderem przyniosło wiele emocji. Były w nim efektowne ataki, obrony i bloki. W ferworze walki nie zabrakło też błędów własnych, których więcej było po stronie gości. Podopieczne Andrzeja Nadolnego najlepiej zaprezentowały się w 1. secie, w którym wychodziło im niemal wszystko. W dwóch kolejnych setach emocji było już znacznie więcej. W odsłonie nr 2 Joker prowadził 23:22, ale w końcówce dwa błędy własne oraz skuteczny blok rywalek przesądziły o minimalnej wygranej krakowianek. W kolejnym secie było już 24:19 dla naszego zespołu, lecz zawodniczki z Krakowa zdołały wybronić cztery setbole. Zrobiło się nerwowo. Brakujący punkt efektownym atakiem ze środka zdobyła Sandra Kubacka.

Tie-break przesądził

Podrażniony wicelidera łatwo zwyciężył w 4. partii do 16 wygrywając od początku wysoko. Świecianki odrodziły się w tie-breaku, w którym prowadziły 3:0, 5:2, 8:6, 9:7. Przyjezdne doprowadziły do remisu 10, a potem dwukrotnie prowadziły 12:11 i 13:12. Do remisu doprowadziła Sonia Kubacka. W następnej akcji pogubiły się przeciwniczki. Natomiast ostatni punkt pieczętujący wygraną Jokera zdobyła Gabrysia Borawska, która w niedzielę rozegrała znakomite zawody. Jednak to nie ona, lecz Paulina Majkowska została wybrana MVP spotkania.

Inne wyniki 18. kolejki: Karpaty Krosno - Nike Węgrów 3:1 (-26, 23, 21, 22), Wisła Warszawa - MKS Calisia Kalisz 3:0 (20, 16, 14), NOSiR Nowy Dwór Maz. - AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 2:3 (-21, -24, 21, 21, -14), WTS Solna Wieliczka - AZS Politechniki Opolskiej 3:0 (21, 21, 21). Pauza: SMS PZPS Szczyrk.

1. Wisła Warszawa  16   45   47:13

2. Proxima Kraków  17  37   43:23

3. Joker  Świecie  16   33  41:25

4. WTS Wieliczka   16   30   35:23

5. AZS PŚ Gliwice   17   24   30:33

6. SMS PZPS Szczyrk   16   24  33:31

7. AZS Politechniki Opolskiej  16  20  27:35

8. Calisia Kalisz    17   20   27:37