Dwa złota „Jokerek” w minisiatkówce

Utwórz: 05/20/2019 - 12:26
Jokerki z dwoma złotymi medalami
Pierwsze zespoły "dwójek" i "czwórek" wywalczyły złote medale podczas finałów wojewódzkich w minisiatkówce Kinder+

Drużyny „dwójek” i „czwórek” MUKS Jokera Świecie wywalczyły złote medale podczas finału wojewódzkiego turnieju Kinder+ Sport w minisiatkówce dziewcząt, rozgrywanego w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.

Zespół „dwójek” w składzie: Julia Figura, Julia Warczak i Sandra Kuliczkowska (rezerwowa) zwyciężył w finale ze Stalą IV Grudziądz 2:0 (15:13, 17:15), zdobywając złote medale. Drugi zespół „dwójek”, oznaczony nazwą Joker II, grający w składzie: Martyna Depka, Martyna Topolińska, Iga Zawadzińska zajął w tych zawodach szóste miejsce. Joker II w swojej grupie zajął trzecie miejsce, ale przegrał pojedynek o szóstą lokatę turnieju z Budowlanymi I Toruń 0:2 (10:15, 9:15).

Najlepszą drużyną w województwie okazała się również „czwórka” Jokera I, występująca w składzie: Aleksandra Drażdżewska, Kornelia Drosdowska, Wiktoria Szewczyk, Weronika Trybuła, Weronika Herman (rezerwowa). Podopieczne Agnieszki Szewczyk w całym turnieju zaprezentowały się kapitalnie, czego ukoronowaniem był mecz finałowy, gładko wygrany z WTS Włocławek 2:0 (15:6, 15:6). Słabiej wypadł natomiast zespół Jokera II w „czwórkach”, który zajął siódme miejsce. Joker II przegrał wszystkie mecze w grupie, ale w spotkaniu o siódme miejsce pokonał 2:1 Spartakusa Lniano (11:15, 15:9, 11:9). Joker II wystąpił w składzie: Zuzanna Bartnik, Kamila Popek, Martyna Nowakowska, Oliwia Radecka.