Emocje, radość i łzy, czyli finał Kinder+Sport za nami

Utwórz: 05/01/2017 - 19:56

W niedzielę o mistrzostwo województwa i awans na finał ogólnopolski turnieju Kinder+Sport w naszej hali walczyły najmłodsze siatkarki z Kujawsko-Pomorskiego.

Na czterech boiskach rywalizowały „trójki” i „czwórki”. W każdej kategorii grało po osiem zespołów. Po dwa najlepsze uzyskiwały awans do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się ponownie w Zabrzu.

My trzymaliśmy kciuki za „czwórkę” Jokera II Świecie. Niestety, podopieczne Anny Hohn okazały się najsłabsze zajmując 8. miejsce. W ich kategorii niespodziewanie triumfował Koset I Grudziądz wyprzedzając WTS Włocławek i Aleksandrię Aleksandrów Kujawski.

W „trójkach” po mistrzostwo sięgnęły siatkarki Budowlanych I Toruń. Srebro wywalczył Sokół I Mogilno, a brąz niespodziewanie Spartakus Koronowo. Na uwagę zasługuje to, że żadnego medalu w tym roku nie zdobył Pałac Bydgoszcz.

Końcowa klasyfikacja „trójek”: 1. Budowlani I Toruń, 2. Sokół I Mogilno, 3. Spartakus Koronowo, 4. Pałac I Bydgoszcz, 5. Stal I Grudziądz, 6. Budowlani IV Toruń, 7. Sokół II Mogilno, 8. Koset I Grudziądz.

Końcowa klasyfikacja „czwórek”: 1. Koset I Grudziądz, 2. WTS Włocławek, 3. SKS „Aleksandria” Aleksandrów Kujawski, 4. Pałac II Bydgoszcz, 3. Pałac I Bydgoszcz, 6. Stal II Grudziądz, 7. Stal I Grudziądz, 8. Joker II Świecie (Oliwia Nelke, Martyna Bachar, Weronika Witt, Julia Celmer, Magdalena Płyta, Marta Kempińska).

Złoto „dwójki” Jokera

„Dwójki” finałowy turniej miały w sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu. Miło nam poinformować, że bezkonkurencyjny w nim okazał się Joker I Świecie grający w składzie Aleksandra Drażdżewska, Kornelia Drosdowska i Weronika Trybuła. Podopieczne Tomasza Wołoszuka mają duże szanse, by w Zabrzu powalczyć o medal. Jokerki wyprzedziły połączone siły Spartakusa Lniano i Culmena Chełmno oraz Tucholankę Tuchola. Tuż za podium uplasował się Joker II Świecie.

Końcowa klasyfikacja „dwójek”: 1. Joker I Świecie (Aleksandra Drażdżewska, Kornelia Drosdowska, Weronika Trybuła), 2. Spartakus Lniano/Culmen Chełmno (Wiktoria Szewczyk, Oliwia Ziółkowska, Maja Klimczak), 3. Tucholanka Tuchola, 4. Joker II Świecie (Weronika Herman, Marta Czapiewska), 5. SP Góra, 6. Pałac I Bydgoszcz, 7. UKS „Czwórka” Włocławek, 8. SKS „Aleksandria” Aleksandrów Kujawski, 9. SP 4 Bydgoszcz, 10. Spartakus Koronowo, 11. SP Kamień Krajeński II.