Gresta pokonała pierwszą przeszkodą w Pucharze

Utwórz: 12/06/2017 - 13:42
Świetny mecz obejrzeli świeccy kibice futsalu w poniedziałkowy wieczór. Gresta/Espack/Sadowska pokonała czołowy bydgoski zespół amatorski Beds.pl 7:3 i awansowała do kolejnej rundy.
W ramach rozgrywek Pucharu Polski w Futsalu na szczeblu województwa rozegrano w poniedziałek w Świeciu dwa spotkania. Pierwsze można uznać, że przejdzie bez echa. Zespół z Warszewic rozgromił młodzież z ADP Bydgoszcz 13:0 (6:0).
Prawdziwe emocje przyszły, gdy reprezentant Stalex Ligi – Gresta/Espack/Sadowska zmierzyła się z czołowym bydgoskim zespołem, znanym między innymi z gier w piłkarskich szóstkach – Beds.pl. Mecz od początku był bardzo zacięty i widowiskowy. Grano 2x12 minut z zatrzymywanym czasem i limitem dopuszczonych trzech fauli. Prowadzenie w 11’ minucie uzyskali bydgoszczanie, ale Gresta wyrównała już po końcowej syrenie, gdy karnego przedłużonego wykorzystał Wojtek Ernest. Erni był bohaterem całego spotkania. Gresta w drugiej połowie zagrała koncertowo, rozmontowując obronę przeciwnika. Zespół ze Świecia szybko wyszedł na prowadzenie 3:1, a potem je podwyższał na 5:2, by ostatecznie wygrać 7:3. Najlepsi na boisku byli zdecydowanie Wojciech Ernest (3 gole) i Dawid Szpankiewicz (2 bramki).
- Nie spodziewałem się tak zaciętego meczu. Okazało się, że drużyna Beds.pl to bardzo dobry zespół. Powiedziałem im po meczu, że powinni rozważyć w przyszłym sezonie zgłoszenie do Stalex Ligi, bo z pewnością dodaliby wiele kolorytu naszym rozgrywkom – powiedział po meczu Grzegorz Fetter, kierownik drużyny Gresta/Espack/Sadowska.
Będziemy oczywiście na bieżąco śledzić poczynania Gresty w Pucharze. Kolejnym rywalem ekipy Grzegorza Fettera będzie drugi zespół z Unisławia. Mecz zostanie rozegrany w środowym bloku (6. grudnia). Oprócz tego starcia zobaczymy jeszcze w akcji znane drużyny ze Stalex Ligi. Początek spotkań zaplanowano na godzinę 18.00. Zwycięzcy zmierzą się w turnieju finałowym, który odbędzie się w sobotę 9. grudnia od godziny 17.00.