Gresta przywiozła puchar z Unisławia

Utwórz: 12/28/2019 - 13:44

Gresta przywiozła puchar z Unisławia

Piłkarze Gresty po raz drugi w historii wywalczyli wojewódzki puchar KP ZPN w futsalu. W turnieju w Unisławiu pokonali AZS UMK Toruń 5:2, a w finale rozbili Aktywnych Sępólno Krajeńskie 6:0.

Gospodarzami zawodów był Unisław Team, który w pierwszym meczu półfinałowym zmierzył się z drużyną z Sępólna Krajeńskiego. Unisławianie mogą mówić o sporym pechu, ponieważ prowadząc 2:1, stracili gola na 2:2 na 30 sekund przed końcem meczu (grano 2x12 minut z zatrzymywanym czasem). Zgodnie z regulaminem turnieju od razu przeprowadzono serię rzutów karnych. W tej górą była ekipa z Sępólna Krajeńskiego, która zwyciężyła 9:7, a oba karne dla Unisławia zmarnował Jakub Hapka, który w ten sposób stał się największym pechowcem tej rywalizacji.
Gresta Świecie (pod taką nazwą wystąpił zespół) w półfinale trafiła na zespół AZS UMK Toruń. Jak się potem okazało, przeprawa na tym etapie była dużo trudniejsza od samego finału. Torunianie postawili twarde warunki i do przerwy Gresta zaledwie remisowała 2:2, zdobywając gola, dającego wyrównanie w samej końcówce pierwszej połowy (po trafieniu Piotra Kaczkowskiego). W drugiej części zespół ze Świecia był już jednak zdecydowanie lepszy, strzelając trzy kolejne gole. Znakomite spotkanie rozegrali Piotr Kaczkowski, Wojciech Ernest i Tomasz Wiśniewski, dzieląc między sobą łup bramkowy (Ernest dwa gole, Kaczkowski dwa gole i jedna bramka Wiśniewskiego. Ostatecznie Gresta wygrała 5:2 i dosłownie po kilku minutach przystąpiła do meczu finałowego.
W finale na parkiecie istniał właściwie tylko jeden zespół. Od samego początku Gresta narzuciła swoje warunki gry i przeciwnicy nie mieli za wiele do powiedzenia. Skończyło się na pewnej wygranej Gresty 6:0. Bramki zdobywali: Wojciech Ernest 2, Piotr Kaczkowski, Patryk Olszewski, Adam Kolmajer i Paweł Słaby.
Tym samym Gresta wywalczył puchar po raz drugi w historii. Komisja futsalu już wcześniej dokonała losowania. Przed turniejem było więc już pewne, że zwycięzca, awansując do rozgrywek szczebla centralnego w 1/32 finału zmierzy się z pierwszoligowym KS Futsal Piła (gdzie gra między innymi znany ze Stalex Ligi – Piotr Papierowski). Spotkanie zostanie rozegrane najprawdopodobniej już w najbliższą sobotę 4. stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.
Warto też dodać, że najlepszym zawodnikiem turnieju w Unisławiu wybrano Piotra Kaczkowskiego, a statuetkę dla najlepszego bramkarza odebrał Daniel Semrau. Ponadto zespół Gresty otrzymał nagrodę w wysokości 1000 złotych.