Gresta zaczyna walkę o Puchar Polski

Utwórz: 01/02/2018 - 09:49

Gresta zaczyna walkę o Puchar Polski

Rywalem drużyny ze Świecia w 1/32 centralnego szczebla rozgrywek będzie pierwszoligowy zespół Futsal Club Kartuzy. Spotkanie odbędzie się już w sobotę 6. stycznia o godzinie 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.

Przypomnijmy, że Gresta/Espack/Sadowska zdobyła Puchar Prezesa Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej w futsalu, pokonując po drodze pięciu przeciwników. Dzięki temu reprezentant Stalex Ligi uzyskał prawo rywalizacji o Puchar Polski w futsalu na szczeblu centralnym, gdzie mógł już trafić na najlepsze kluby z całej Polski, choć na etapie 1/32 dokonano jeszcze podziału geograficznego na poszczególne strefy. Los sprawił, że przeciwnikiem Gresty na tym etapie rozgrywek, będzie silna drużyna, grająca w I lidze futsalu (grupa północna) – Futsal Club Kartuzy.

Ekipa z Kartuz zajmuje jak na razie czwarte miejsce w I lidze, mając tyle samo punktów, co trzeci zespół. Zespół może się również pochwalić silną grupą młodzieżową, co potwierdził, zajmując czwarte miejsce pod koniec grudnia podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Łęczycy.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 6. stycznia o godzinie 18.00. Warto dodać, że na tym etapie gra się już według pełnych zasad futsalu, tj. 2 x 20 minut z zatrzymywanym czasem pod każdej przerwy w grze.

 

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.