Grudziądz obronił tytuł w ostatniej sekundzie

Utwórz: 09/17/2018 - 13:31
Grudziądz obronił tytuł w ostatniej sekundzie
W II Mistrzostwach Województwa Domów Dziecka "Mondi Cup 2" wystąpiło 7 drużyn. Ponownie najlepsi okazali się grudziądzanie
II edycja Nieoficjalnych Mistrzostw Województwa Domów Dziecka „Mondi Cup 2” obfitowała w emocje do samego końca. Ostatecznie placówka z Grudziądza sięgnęła po raz drugi po główne trofeum, ale zadecydował o tym gol, strzelony równo z końcową syreną!
Zawody zorganizowała spółka Vistula-Park Świecie, przy wsparciu finansowym firmy Mondi i spółki Eko-Wisła. W drugiej edycji do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn. W ostatniej chwili wycofały się dwie drużyny, przez co trzeba było zmienić system gier z grupowego na „każdy z każdym”. Dzieci rozpoczęły pobyt w Świeciu od wizyty w Parku Wodnym, skąd autokarem udały się na piłkarskie zawody. Od samego początku ton rywalizacji nadawał obrońca tytułu, Dom Dziecka z Grudziądza, który po pięciu kolejkach miał komplet punktów z imponującym bilansem bramkowym 19:0! Mimo to grudziądzanie do końca nie mogli być pewni obrony tytułu, ponieważ w zawodach dobrze radziły sobie również placówki z Gniewkowa i Więcborka. To właśnie bezpośredni pojedynek Grudziądza z Więcborkiem miał zadecydować o końcowej klasyfikacji. Grudziądzanom do mistrzostwa potrzeby był tylko punkt. Zaczęli wyśmienicie od prowadzenia 2:0, ale z czasem drużyna z Więcborka złapała odpowiedni rytm gry i najpierw doprowadziła do remisu 2:2, a chwilę później wyszła na prowadzenie 3:2. Gdy już się wydawało, że Grudziądz straci na finiszu pewne pierwsze miejsce stała się rzecz niesamowita, z dramaturgią godną prawdziwego meczu futsalowego. Bramkarz Grudziądza zdecydował się na daleki wyrzut piłki. Futbolówka przeleciała przez całe boisko i ocierając bramkarza z Więcborka wpadła do siatki na równo z końcową syreną. Gol został uznany i w tak dramatycznych okolicznościach Grudziądz wywalczył remis, dający mu drugi tytuł mistrzowski z rzędu. Po zakończeniu wszystkich gier, najlepsza trójka turnieju stanęła na podium, a młodzi piłkarze otrzymali atrakcyjne nagrody.
MVP turnieju został Szymon Przybylski z Więcborka, najlepszym strzelcem Adrian Frelich z Gniewkowa, a najlepszym bramkarzem uznano Nikodema Żurka z Grudziądza.
Komplet wyników:
Grudziądz – Włocławek 3:0, Bąkowo – Szubin 1:1, Gniewkowo – Aleksandrów Kujawski 7:0, Włocławek – Więcbork 0:3, Szubin – Grudziądz 0:7, Aleksandrów Kujawski – Bąkowo 0:7, Więcbork – Gniewkowo 1:2, Szubin – Włocławek 2:4, Więcbork – Aleksandrów Kujawski 3:0, Bąkowo – Grudziądz 0:4, Szubin – Więcbork 2:6, Aleksandrów Kujawski – Grudziądz 0:4, Włocławek – Gniewkowo 1:2, Więcbork – Bąkowo 6:1, Grudziądz – Gniewkowo 1:0, Bąkowo – Włocławek 1:5, Gniewkowo – Szubin 7:2, Włocławek – Aleksandrów Kujawski 11:1, Grudziądz – Więcbork 3:3, Bąkowo – Gniewkowo 1:6, Aleksandrów Kujawski – Szubin 0:4
Końcowa tabela:
1. Grudziądz             16 pkt        22:3
2. Gniewkowo          15 pkt        24:6
3. Więcbork              13 pkt        22:8
4. Włocławek              9 pkt        21:12
5. Bąkowo                   4 pkt        11:22
6. Szubin                     4 pkt        11:25
7. Aleksandrów           0 pkt          1:36