Joker skończył sezon na siódmym miejscu

Utwórz: 04/23/2018 - 12:21
Joker kończy sezon na siódmym miejscu
Po dwóch wygranych meczach w stosunku 3:2 z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, Joker-Mekro Energoremont Świecie skończył sezon 2017/18 na siódmej pozycji
Po dwóch pięciosetowych pojedynkach z AZS Politechniki Śląskiej Gliwice, obu wygranych 3:2, Joker Mekro-Energoremont Świecie zakończył występy w sezonie 2017/18 ostatecznie na siódmej pozycji.
Ze względu na brak możliwości gry w Gliwicach kluby porozumiały się wcześniej, aby całą rywalizację do dwóch wygranych spotkań rozegrać w Świeciu. Ostatnio nasze siatkarki jakoś przyzwyczaiły kibiców do długich pięciosetowych pojedynków. Nie inaczej było i tym razem. Oba spotkania kończyły się po tie-breakach.
W pierwszym secie pierwszego meczu Joker wygrał dość pewnie 25:17. W drugim wydawało się, że też kontroluje sytuację, ale trafił się przestój i rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu, dzięki czemu wygrały 25:23. W trzecim secie z kolei to rywalki od początku budowały przewagę. W pewnym momencie prowadziły już 16:11, ale Joker zdołał się jeszcze zbliżyć na różnicę jednego punktu do stanu 20:21. Ostatecznie górą były jednak gliwiczanki, które wygrały do 20. W czwartej odsłonie role się odwróciły i to Joker zwyciężył 25:20, zapewniając sobie tie-breaka. W decydującym secie Joker szybko odskoczył na 6:2, a przy przejściu na 11:5 i nie dał już sobie wyrwać zwycięstwa.

Kolejny mecz rozegrano w niedzielę do południa. Jokerki potrzebowały zwycięstwa, aby nie musieć grać jeszcze tego samego dnia następnego meczu. W pierwszym secie po ostrej walce na wymiany, nasz zespół zwyciężył 26:24. W drugim przytrafiła się nieco słabsza dyspozycja i porażka 17:25. W trzecim secie Joker znów wszedł na właściwe tory i zwyciężył do 22. Spotkanie mogło się już zakończyć po czwartym secie. Joker prowadził już 24:22 i miał dwie piłki meczowe. Rywalki zdołały jednak doprowadzić do remisu i wygrać ostatecznie na przewagi 28:26. W tie-breaku na szczęście nasz zespół nie pozostawił złudzeń i zwyciężył 15:8, wygrywając całą rywalizację 2:0.
Joker-Mekro Energoremont Świecie zakończył zatem sezon na siódmym miejscu. Na końcowe oceny i podsumowanie sezonu zapewne przyjdzie jeszcze czas, ale po zdobyciu w ubiegłym roku brązowych medali, siódma lokata w tym sezonie na pewno jest nieco poniżej oczekiwań zarządu i kibiców.

Rywalizacja o 7. miejsce:
Mecz nr 1
Joker-Mekro Enerogoremont Świecie – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (25:17, 23:25, 20:25, 25:20, 15:10)
Mecz nr 2:
Joker-Mekro Energoremont Świecie – AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:2 (26:24, 17:25, 25:22, 26:28, 15:8).