Jokerki przegrały z tremą w pierwszym meczu we własnej hali

Utwórz: 09/29/2020 - 21:21
Jokerki przegrały z tremą w pierwszym meczu we własnej hali.
Nie udał się debiut Tauron Ligi w świeckiej hali. Joker Świecie przegrał wyraźnie z ŁKS-em Łódź 0:3, nawiązując w miarę wyrównaną walkę jedynie w trzecim secie.
Całe spotkanie zakończyło się w trzech szybkich partiach.Opromienione sukcesem w pierwszej kolejce siatkarki Jokera Świecie liczyły, że ponownie sprawią sensację w Tauron Lidze. Niestety w debiucie we własnej hali zespół Marcina Wojtowicza wyraźnie zjadła trema. Już w pierwszym secie widać było ogromne problemy szczególnie z przyjęciem w naszej drużynie. Od stanu 3:3, gdy na zagrywce pojawiła się doświadczona Katarzyna Zaroślińska-Król, łodzianki zdobyły siedem punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 10:3. Zanim Joker zdążył się na dobre otrząsnąć, przegrywał już na tyle wyraźnie, że set był już praktycznie stracony. ŁKS wygrał pierwszą partię z ogromną łatwością 25:14. W drugiej odsłonie gra naszego zespołu wyglądała równie rozczarowująco. Tak doświadczone zawodniczki, jak Alagierska, Lazović, czy Wójcik wykorzystywały każdy najmniejszy błąd. Trener Wojtowicz rotował składem, ale na niewiele się to zdało. ŁKS był lepszy w każdym elemencie gry. Dość powiedzieć, że sama Zaroślińska-Król zdobyła w tym meczu 18 punktów, przy 23 punktach w ataku całego zespołu Jokera. Niemal idealnie zagrywkę przyjmowała Magdalena Saad z 88% skutecznością, co znacznie ułatwiało łodziankom wyprowadzanie ataków. W drugim secie ŁKS wygrywał 12:8, 15:9, 18:10, 22:11, by ostatecznie zwyciężyć bardzo wysoko 25:13. Jokerki znacznie poprawiły się dopiero w trzecim secie. Kilka udanych akcji spowodowało, że zespół Marcina Wojtowicza w pewnym momencie prowadził nawet czterema punktami 11:7, a chwilę później 14:11. Niestety łodzianki w porę opanowały sytuację, doprowadzając do remisu 14:14. Po chwili ŁKS odskoczył na 19:15 i holował już tę przewagę do samego końca, wygrywając 25:20. Niestety zarówno kibice, jak i sztab szkoleniowy muszą szybko zapomnieć o tym spotkaniu albo wyciągnąć odpowiednie wnioski, ponieważ szczególnie dwa pierwsze sety Joker przegrał w słabym stylu, w niczym nie przypominając drużyny, grającej bez kompleksów z pierwszej kolejki Tauron Ligi.