Jokerki umocniły się w fotelu lidera

Utwórz: 12/08/2013 - 04:03
Jokerki umocniły się w fotelu lidera

Po pewnym zwycięstwie 3:0 nad Atomem Trefl II Sopot, Joker-Mekro Świecie wciąż pozostaje jedynym niepokonanym zespołem w II lidze i pewnie zmierza do wygrania rundy zasadniczej. Mecz z sopocką drużyną trwał niewiele ponad godzinę.

„Jokerki” wyjątkowo zagrały w niedzielę, gdyż przez cały weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbywał się X Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Świecia. Mecz z Atomem Treflem II Sopot był pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej i w odróżnieniu do meczu w Sopocie miał bardzo jednostronny przebieg, z uwagi na świetną grę świecianek.

Rywalki w żadnym z setów nie ugrały nawet dwudziestu punktów, ale najbliższe tego były w pierwszej partii, którą przegrały do 19. Drugi set to już absolutna dominacja Jokera-Mekro, choć trafił się drobny przestój i starta czterech punktów z rzędu, ale nic dziwnego, że trudno było utrzymać koncentrację przy słabo grającym rywalu. „Jokerki” przede wszystkim zdominowały grę na siatce. Wysokie zawodniczki, tak jak Alicja Wójcik i Ewelina Toborek brylowały w bloku oraz atakach z krótkiej. Dobrze radziły sobie również siostry Hohn, ale prawdziwą bohaterką meczu, słusznie zresztą uznaną MVP tego spotkania była Katarzyna Wenerska. Rozgrywająca Jokera-Mekro nie tylko wypełniała swoją rolę w wystawianiu piłek koleżankom, ale to jej techniczne zagrywki czyniły największe spustoszenie po drugiej stronie siatki. Jeśli Kasia nie kończyła zagrywek asami, to na tyle dogrywała niewygodnie, że odrzucała rywalki od siatki. Młode zawodniczki Atomu Trefla miały wyraźny problem z odbiorem, przez co Wenerska doskonale potem mogła zagrywać, a jej koleżanki praktycznie bez bloku mogły bezwzględnie punktować. Gdy dodamy jeszcze kilka efektownych „kiwek”, z pewnością możemy uznać, że tego dnia Katarzyna Wenerska była zawodniczką kompletną.

W drugim secie Joker-Mekro zdemolował rywalki do 10! W trzeciej, podobnie wyglądającej partii wygrał do 15 i całe spotkanie pewnie 3:0 w nieco ponad godzinę. Trener Nadolny mimo dużej przewagi ostrożnie dawał pograć zmienniczkom. Na parkiecie pojawiły się, co prawda Monika Nowak, Angelika Strządała, Monika Kutyła i druga libero Alicja Walczak, ale zastępowały one swoje koleżanki raczej pojedynczo. Mecz z Atomem był ostatnim spotkaniem w tym roku kalendarzowym w Świeciu. W styczniu przyszłego roku kibice będą mieli częściej okazję do oglądania swojego zespołu, ponieważ w rundzie rewanżowej Joker-Mekro Świecie będzie miał więcej spotkań we własnej hali.

Joker-Mekro Świecie – Atom Trefl II Sopot 3:0 (25:19, 25:10, 25:15)