Każdy z zawodników zmieścił się w swoim limicie

Utwórz: 10/26/2017 - 16:49
Oficjalne ważenie przed meczem
W obecności oficjeli i sztabów obu ekip na dzień przed zawodami dokonano oficjalnego ważenia bokserów Polski i Węgier
 
Dzień przed meczem bokserskim Polska – Węgry w sali konferencyjnej Hali Widowiskowo-Sportowej odbyło się uroczyste ważenie zawodników.
Ceremonię poprowadził spiker meczu Janusz Stabno. W oficjalnej wadze wzięli również udział Krzysztof Kułakowski, zastępca Burmistrza Świecia oraz Leszek Piotrowski, prezes PZB i Maciej Demel wiceprezes PZB. 
Psychologiczne show
Po krótkich przemówieniach i powitaniu obu ekip, zawodnicy po kolei stawali na wadze, zgodnie z wyznaczonymi na mecz pojedynkami. Wszystko miało bardzo uroczysty charakter i w niczym nie odbiegało show, jakie mamy okazję oglądać przed walkami zawodowymi. Bokserzy pozowali do zdjęć, stając również naprzeciw sobie i robiąc przy tym nad wyraz groźne miny, po czym oczywiście następował sportowy uścisk dłoni. Można więc powiedzieć, że w sferze mentalnej mecz już się rozpoczął.
Polski faworytem Polski 
Warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy zmieścili się swoich limitach. Węgrzy w wadze 81 kg nie przywieźli przeciwnika dla Arkadiusza Szwedowicza, w związku z tym, ten pojedynek zakończy się najprawdopodobniej walkowerem. W kadrze Polski podczas ważenia największe show zrobił Mateusz Polski, nasz najbardziej utytułowany zawodnik, aktualny mistrz Polski oraz zdobywca brązowych medali na Igrzyskach Europejskich w Baku (2015) oraz na tegorocznych mistrzostwach Europy w Charkowie. Z kolei w zespole Węgier na uwagę zwraca nazwisko Nandora Csoki, brązowego medalisty mistrzostw Europy w Samokovie w 2015 roku.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.