Karate w dobie koronawirusa

Utwórz: 09/29/2020 - 20:48
Karate w dobie koronawirusa.
W dniu 26 września 2020 r. w Świeciu po 7 miesiącach przerwy spowodowanej epidemią COVID-19, po raz pierwszy w Polsce odbyły się zawody w Karate WKF.
 Podczas zawodów stosowano wszelkie wytyczne Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego w zakresie COVID-19. W zawodach udział wzięło (zgodnie z obostrzeniami) 250 zawodników z 25 klubów z terenu całej Polski.
 
 
W zawodach tych zawodnicy Klubu „YAMABUSHI” zdobyli łącznie 41 medali, w tym 8 złotych, 13 srebrnych i 20 brązowych, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Na drugim miejscu uplasował się Klub UKS SHODAN Zduny, a na trzecim Gdański Klub Karate-do.
Wśród zawodników Klubu „YAMABUSHI” medalistami zostali:
Złoto
1. Leon Gehrke – kata indywidualne chłopców 8-9 lat (białe pasy)
2. Lena Sercow – kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat (białe pasy)
3. Igor Brzościkowski – kata indywidualne chłopców 10-11 lat (żółte pasy)
4. Ksawier Kossmann – kata indywidualne chłopców 12-15 lat (żółte pasy)
5. Hubert Grzybek – kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (+40 kg)
6. Jan Fierek – kumite indywidualne chłopców 14-15 lat (-57 kg)
7. Malwina Lampkowska – kumite indywidualne kadetek (-47 kg)
8. Aniela Dzedzej – kumite indywidualne kadetek (-54 kg)
Srebro:
1. Bartosz Rytel – kata indywidualne chłopców 8-9 lat (białe pasy)
2. Piotr Kitowski – kata indywidualne chłopców i dziewcząt 7 lat i młodsi (białe pasy)
3. Wiktoria Trębacz – kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat (białe pasy)
4. Igor Brzościkowski – kata indywidualne chłopców 10-11 lat
5. Szymon Koryl – kata indywidualne chłopców 10-11 lat (żółte pasy)
6. Julia Rudnicka – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat (żółte pasy)
7. Błażej Michałek – kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (-35 kg)
8. Jan Fierek – kumite indywidualne chłopców 12-13 lat (+50 kg)
9. Hubert Grzybek – kumite indywidualne chłopców 12-13 lat (-45 kg)
10. Mateusz Brzościkowski – kumite indywidualne chłopców 14-15 lat (+70 kg)
11. Piotr Kitowski – kumite indywidualne chłopców 6-7 lat (białe pasy)
12. Pola Różycka – kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat (-40 kg)
13. Aniela Dzedzej – kumite indywidualne juniorek (-53 kg)
Brąz:
1. Stanisław Mikołajczak – kata indywidualne chłopców 8-9 lat (białe pasy)
2. Wiktor Kortas – kta indywidualne chłopców i dziewcząt 7 lat i młodsi (białe pasy)
3. Andrzej Wolnik – kata indywidualne dziewcząt i chłopców 10-11 lat (białe pasy)
4. Michalina Żurkowska – kata indywidualne dziewcząt 8-9 lat (białe pasy)
5. Paweł Brudnicki – kata indywidualne chłopców 10-11 lat
6. Igor Brzościkowski – kata indywidualne chłopców 12-13 lat
7. Iga Daszkiewicz – kata indywidualne dziewcząt 12-13 lat
8. Mateusz Brzościkowski – kata indywidualne kadetów
9. Błażej Michałek – kata indywidualne chłopców 10-11 lat (żółte pasy)
10. Adam Czajkowski – kata indywidualne chłopców 12-15 lat (żółte pasy)
11. Urszula Różycka – kata indywidualne dziewcząt 10-11 lat (żółte pasy)
12. Szymon Koryl – kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (-40 kg)
13. Bartosz Czajkowski – kumite indywidualne chłopców 10-11 lat (białe pasy)
14. Leon Gehrke – kumite indywidualne chłopców 8-9 lat (białe pasy)
15. Adam Czajkowski – kumite indywidualne chłopców i dziewcząt 12-13 lat (białe pasy)
16. Emilia Chaberska – kumite indywidualne kadetek (-47 kg)
17. Lena Sercow – kumite indywidualne dziewcząt 8-9 lat (białe pasy)
18. Rozalia Sapieszczak – kumite indywidualne dziewcząt 8-9 lat (białe pasy)
19. Malwina Lampkowska – kumite indywidualne juniorek (-53 kg)
20. Kacper Rosiński – kumite indywidualne juniorów (+68 kg)