Młodziczki Jokera bliskie mistrzostwa województwa

Utwórz: 02/26/2019 - 08:34
Młodziczki Jokera bliskie mistrzostwa województwa 
W pierwszym z dwóch turniejów, rozgrywanym w Świeciu, podopieczne Andrzeja Nadolnego wygrały oba mecze bez straty seta i są dosłownie o krok od zdobycia pierwszego miejsca w województwie. 
W pierwszym Turnieju Finałowym Młodziczek o mistrzostwo województwa w siatkówce „Jokerki” pokonały 2:0 zarówno Stal Grudziądz, jak i WTS Włocławek. W pierwszym meczu świecianki zmierzyły się ze Stalą Grudziądz, która przystąpiła do zawodów z trzeciego miejsca. Nasz zespół był faworytem tego spotkana i dobrze się z tej roli wywiązał. Grudziądzanki nawiązywały walkę jedynie do połowy pierwszego seta, do stanu 11:10. Potem zdecydowanie górą już był Joker, który wygrał pierwszą partię 25:14. W drugiej przewaga świecianek była jeszcze bardziej wyraźna i zakończyła się pewnym zwycięstwem 25:9. 
W drugim meczu „Jokerki” podejmowały lidera klasyfikacji, zespół WTS-u Włocławek. Tuż przed rozpoczęciem spotkania na rozgrzewce kontuzji doznała środkowa bloku Jokera, Oliwia Nelke, którą odwieziono do szpitala. Na szczęście okazało się, że uraz nie był na tyle groźny, by na dłużej wykluczyć zawodniczkę, która być może wróci już na ćwierćfinał ogólnopolski. 
W pierwszym secie meczu z włocławiankami, nasze zawodniczki długo nie mogły zniwelować niewielkiej przewagi rywalek. Przełom nastąpił w końcówce seta. Jokerki wyszły na prowadzenie 24:21, ale od tego momentu przeciwniczki wybroniły trzy setbole i doprowadziły do wojny nerwów i gry na przewagi. Na szczęście więcej zimnej krwi w tej części zachowały Jokerki i wygrały 26:24. Drugi set miał dość dziwny przebieg, bo zaczął się od prowadzenia Włocławka 5:0. Nasz zespół zdołał jednak odrobić straty i odpowiedzieć kapitalną serią punktów zdobywanych z rzędu, dzięki czemu Joker wygrał również drugą partię i to aż 25:13, a całe spotkanie 2:0. 
W trzecim meczu niespodzianki nie było i WTS Włocławek pewnie pokonał Stal Grudziądz 2:0 (25:14, 25:15). 
Dzięki dwóm wygranym świecianki, prowadzą w tabeli po pierwszym z dwóch turniejów. Kolejne zawody odbędą się w najbliższy weekend we Włocławku. 
Skład Jokera:
Natalia Bandurska, Weronika Wawroń, Wiktoria Szpyra, Laura Celnik-Chudek, Oliwia Nelke, Natalia Jasińska, Paulina Rozynek, Oliwia Chareńska, Agata Wamka, Julia Celmer, Aleksandra Drażdżewska, Amelia Broda, Martyna Małkiewicz, Weronika Witt, Magdalena Płyta. Trenerzy: Andrzej Nadolny, Żaneta Zaręba.