Młodziczki Jokera zaczynają walkę o mistrzostwo

Utwórz: 02/20/2019 - 12:48
Młodziczki Jokera zaczynają walkę o mistrzostwo 
W najbliższą sobotę podopieczne Andrzeja Nadolnego wystąpią w I Finałowym Turnieju Młodziczek o mistrzostwo województwa kujawsko-pomorskiego. Zawody w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu rozpoczną się o godzinie 12.00. 
W turnieju oprócz MUKS Joker Świecie zagrają również WTS KDBS Bank Włocławek oraz KS Stal Grudziądz. 
Turniej zostanie rozegrany systemem każdy z każdym, do dwóch wygranych setów, według następującej kolejności gier:
1. KS Stal Grudziądz – MUKS Joker Świecie
2. MUKS Joker Świecie – WTS KDBS Bank Włocławek 
3. WTS KDBS Bank Włocławek – KS Stal Grudziądz 
 
Drugi z turniejów o mistrzostwo województwa odbędzie się zgodnie z tą samą formułą tydzień później we Włocławku. Co ciekawe, cała trójka uczestników zagwarantowała już sobie awans do turniejów w ramach ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Jeden z nich odbędzie się również w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu w dniach 22-24 marca. Jeśli „Jokerki” zajmą pierwsze lub trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji turniejów wojewódzkich, to w ćwierćfinale Mistrzostw Polski wystąpią we własnej hali. Jeśli jednak przyjdzie im zająć drugą pozycję, to wezmą udział w turnieju, organizowanym w innym mieście (najprawdopodobniej w Wielkopolsce).
Przypomnijmy, że w rankingu po rozgrywkach ligowych fazy zasadniczej pierwsze miejsce zajął WTS Włocławek. Świecianki przystąpią do turniejów wojewódzkich z drugiej lokaty, natomiast trzecie miejsce zajęła KS Stal Grudziądz.