Mamy to! Joker mistrzem I ligi!

Utwórz: 04/12/2019 - 08:33
Joker-Mekro Energoremont mistrzem I ligi!
W decydującym mecze we własnej hali Jokerki pokonały Wisłę Warszawa 3:2 i sięgnęły po główne trofeum I ligi siatkówki kobiet.
Największy sukces w historii świeckiej siatkówki stał się faktem. Jokerki w decydującym meczu pokonały Wisłę Warszawa 3:2 i takim samym wynikiem zakończyły rywalizację w finale. Mamy mistrza I ligi! 
Scenariusz ułożył się dla naszej drużyny idealnie. Ostatni mecz w naszej hali miał decydować o tytule mistrzowskim. Centrala związkowa przywiozła na tę okoliczność specjalne podium i maszynę do confetti. W hali zgromadziło się najwięcej kibiców w całej 15-letniej historii świeckiej siatkówki. Miałą być wielka feta i była…choć kibice przeżywali istną huśtawkę nastrojów i nie obyło się bez stresującego obgryzania paznokci. 
Pierwszy set przebiegł idealnie dla naszej drużyny. Jokerki grały jak natchnione. Widać było ogromną mobilizację w zespole. Naszej drużynie wychodziło niemal wszystko. Tego seta wygraliśmy bardzo pewnie 25:15. W drugiej partii zespół z Warszawy postawił już dużo twardsze warunki. W pewnym momencie zrobiło się już bardzo niebezpiecznie, bo Wisła prowadziła 16:10. Trener Marcin Wojtowicz dokonywał jednak skutecznych zmian. Wiele do gry wniosła Dagmara Dąbrowska, która popisała się kilkoma świetnymi atakami. W rezultacie Jokerki odrobiły straty i po świetnej końcówce wygrały 25:22. Do mistrzostwa brakowało już tylko jednego seta.
Warszawianki nie zamierzały jednak tanio sprzedać skóry. W trzecim secie zagrały dużo lepiej. Nasz zespół zaczął co prawda świetnie, od prowadzenia 4:0, ale po kilku minutach, Wisła zdobyła osiem punktów z rzędu, wychodząc na prowadzenie 8:4, a potem tylko je powiększała, wygrywając trzeciego seta dość pewnie 25:15. W czwartej partii ponownie oglądaliśmy bardzo wyrównane zawody z niesamowicie nerwową końcówką. Niestety ponownie górą okazały się warszawianki, które wygrały 25:22. O losach mistrzowskiego tytułu miał więc zadecydować tie-break, a więc bardziej dramatycznego scenariusza nie sposób było wymyśleć. W ostatnim secie, podobnie jak w całym meczu oglądaliśmy istną huśtawkę nastrojów. Joker zaczął od dwupunktowego prowadzenia, ale w połowie dystansu zrobił się remis 7:7, a potem 8:8. W końcówce więcej zimnej krwi zachowały jednak Jokerki. Trener Wojtowicz zastosował pokerowy manewr, wprowadzając na zagrywkę Polę Nowacką, która odpłaciła się asem serwisowym w tak ważnym momencie. Joker znów odskoczył na dwa punkty i tej przewagi nie oddał już do końca. Po ostatniej akcji w hali wybuchła istna euforia. Joker-Mekro Energoremont Świecie stał się drugim w historii świeckiego sportu po Polpaku Świecie klubem, który zdobył drużynowe mistrzostwo I ligi. 
Po meczu dokonano oczywiście uroczystej dekoracji. Wybuchły korki od szampana, a specjalnie przysłana ekipa odpaliła confetti. Medale i puchary wręczali Waldemar Sagan, członek Prezydium Polskiego Związku Siatkówki oraz Ryszard Ciężki, Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Siatkówki. Na podium obok zawodniczek i sztabu szkoleniowego stanęli również Andrzej Nadolny, prezes MUKS Joker oraz Paweł Knapik, zastępca Burmistrza Świecia i Jerzy Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu. Przedstawiciele władz samorządowych pogratulowali Jokerkom tytułu mistrzowskiego. Wzruszenia nie krył przede wszystkim Andrzej Nadolny, prezes MUKS Joker.
- Ten wspaniały sukces jest najpiękniejszym ukoronowaniem jubileuszu 15-lecia klubu – mówił Prezes, wskazując na pamiątkowy baner z zawodniczkami i sztabem szkoleniowym. 
Czy to koniec sezonu dla Jokerek? Teoretycznie klub może jeszcze przystąpić do meczów barażowych o grę w Polskiej Lidze Siatkówki (najwyższa klasa rozgrywkowa). Czy do tego dojdzie, okaże się wkrótce, bo jak wiadomo, by grać na najwyższym szczeblu potrzebne są przede wszystkim bardzo duże środki finansowe. 

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.