MSI Telekom obroniło brąz

Utwórz: 06/18/2018 - 08:51
Zespół wiceburmistrza Świecia Krzysztofa Kułakowskiego utrzymał medalową serię od pierwszej edycji ŚALK. Na podium stanął po raz czwarty, w tym drugi raz z rzędu na najniższym stopniu
W meczu o 3. miejsce MSI Telekom pokonało Kar-Bet Team 69:62 (14:18, 16:16, 19:14, 20:14). Spotkanie lepiej zaczął Kar-Bet (w jego szeregach zabrakło najlepszego „zbieracza” Pawła Ratkowskiego). Głównie dzięki dobrej dyspozycji Daniela Kleina prowadził 8:2, 13:6 i 18:10. MSI za sprawą rzutów Karola Drzewieckiego i Piotra Manikowskiego do końca inauguracyjnej kwarty zmniejszyło połowę strat. Druga odsłona była bardzo wyrównana. W 15. min. po „trójce” Dariusza Iglińskiego drużyna wiceburmistrza po raz pierwszy prowadziła w tym meczu (26:25), ale krótko. Odpowiedź Kar-Betu była natychmiastowa i to on do przerwy miał cztery „oczka” w zapasie (34:30).
Trzecia kwarta miała dwa oblicza. Pierwsze jej cztery minuty należały do Kar-Bet Team, który chwilami wygrywał siedmioma punktami (37:30, 45:38). Potem do głosu doszli koszykarze MSI, którzy systematycznie odrabiali straty, by w 19. min. znów po „trójce” Iglińskiego wyjść na jednopunktowe prowadzenie 49:48. Utrzymali je do końca 3. kwarty. Kar-Bet odpowiedział na początku ostatniej odsłony rzutami Przemysława Mostowskiego i Jakuba Bednarskiego. Wówczas nastąpił kluczowy moment tego spotkania. Kolejne 5 minut MSI wygrało 11:1 wychodząc z 49:53 na 60:54.  Drużyna Krzysztofa Kułakowskiego nie popełniła błędów z przegranego półfinału z Lucky Team. Mądrze utrzymywała prowadzenie. W końcówce ważne okazały się wykorzystane rzuty wolne przez Dariusza Iglińskiego, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem meczu o brąz zdobywając 22 pkt. Poza nim w zwycięskiej ekipie wyróżnili się Piotr Manikowski (13 pkt, 10 zbiórek) oraz Karol Drzewiecki (13 pkt, 7 zbiórek). Wśród pokonanych najlepsi byli: Daniel Klein (15 pkt) i Przemysław Mostowski (13 pkt, 18 zbiórek).
MSI Telekom w swojej kolekcji medalowej ma teraz złoto, srebro i dwa brązy. Młodzież z Kar-Betu na swój pierwszy krążek musi jeszcze poczekać.