NAGRODY INDYWIDUALNE ŚALK SEZONU 2018

Utwórz: 06/18/2018 - 09:01
Piotr Materek MVP ŚALK
Po spotkaniu o 3. miejsce przeprowadziliśmy konkursy dla zawodników. Tylko w jednym nie było zwycięzcy. Nikomu nie udało się trafić do kosza z połowy boiska, choć parę razy było blisko. Nagroda 200 zł przechodzi do następnej edycji tego konkursu za rok.
W pozostałych konkursach zwyciężali: Dominik Stosik (Corleone Team) – indywidualne rzuty za trzy punkty; Tomasz Kempiński (MSI Telekom) - Skills Challenge; Lucky Team – „drużynowe dystansowe”. 
Jak w każdej szanującej się lidze wybraliśmy gwiazdy sezonu. W tym roku kandydatów na MVP sezonu było kilku. Został nim Piotr Materek, bez którego z pewnością Lucky Team nie zdobył srebrnego krążka. Piotr Materek okazał się łowcą nagród, bo triumfował także w dwóch innych kategoriach: punkty (19,6/mecz) oraz przechwyty (3,4/mecz), ale w tej drugiej ex aequo z Dariuszem Iglińskim (MSI Telekom). „Dari” był też najlepszym asystentem (4,9/mecz). Po dwa wyróżnienia sięgnął również Przemysław Chojnacki (BUD-PAP/Roplast Team), który został „odkryciem sezonu” oraz zwyciężył w blokach (2,1/mecz). 
NAGRODY INDYWIDUALNE ŚALK SEZONU 2018
MVP  sezonu: Piotr Materek (Lucky Team).
Odkrycie sezonu: Przemysław Chojnacki (BUD-PAP/Roplast Team).
Punkty: Piotr Materek (Lucky Team) – 19,6.
Asysty: Dariusz Igliński (MSI Telekom) – 4,9.
Zbiórki: Paweł Ratkowski (Kar-Bet Team) – 18,0.
Przechwyty: Piotr Materek (Lucky Team) i Dariusz Igliński (MSI Telekom) – 3,4.
Bloki: Przemysław Chojnacki (BUD-PAP/Roplast Team) – 2,1.
Rzuty za „3”: Paweł Bartnik (Rasz/Traktor-Parts) – 24.
Dodajmy, że koszykarskie emocje umilały nam w sobotę dziewczęta z grupy Cheerleaders Twarde Pierniki Toruń. Dziękujemy kibicom za liczne przybycie i doping. Już teraz zapraszamy na jubileuszową edycję ŚALK w 2019 roku.