Nieudana inauguracja Jokera

Utwórz: 10/10/2017 - 10:25

Nieudanie rozpoczął się kolejny sezon Jokerek w I lidze siatkarek.
Beniaminek z Radomia wyjechał ze Świecia wygrywając na inaugurację 3:2.

W pierwszy set zdecydowanie lepiej weszła Radomka Radom, w czym swój duży udział miały dawne Jokerki – Gabriela Borawska, Sonia Kubacka oraz Aleksandra Przepiórka. Na ławce rezerwowych spotkanie rozpoczęła Katarzyna Śmieszek.Końcowy wynik 25:18 odzwierciedla przewagę przyjezdnych.

Druga odsłona to już diametralnie inne zawody. Od samego początku przewaga Jokera nie podlegała dyskusji. Znakomicie swoje ataki kończyły przede wszystkim Florczak i Bednarek. 25:13 dla Jokera.
Trzecia odsłona była od początku zacięta. Kilka razy na tablicy wyników pojawiał się remis. Skuteczne akcje Borawskiej sprawiły, że radomianki uciekły na cztery „oczka”. Po czasie dla Sobolewskiego, udało się złapać kontakt przy 16:17, jednak za chwilę przyjezdne odskoczyły na 21:17 i już tej zaliczki nie dały sobie wydrzeć.
Czwarty set zaczął się po myśli naszego zespołu. Niestety, przeciwniczki szybko zniwelowały straty. Gdy zrobiło się 19:15 dla nich wydawało się, że zabiorą komplet punktów do Radomia. Tymczasem skutecznym trenerskim nosem wykazał się Piotr Soolewski, wprowadzając na plac gry Agatę Trybułę, która zdobyła dwa ważne punkty (na 20:20 i as na 25:21). Dwoma skutecznymi blokami popisała się Paulina Majkowska. Jokerki wygrały do 21 i mecz musiał rozstrzygnąć dodatkowy set.
Decydujący set był niestety jednostronny. Kluczowe okazały się mocne zagrywki Sonii Kubackiej, które pozwoliły odskoczyć gościom na 8:2. Po zmianie stron przyjezdne kontrolowały wynik wygrywając do 8.