Pięściarze Wdy Świecie świętowali 30-lecie sekcji

Utwórz: 04/16/2017 - 09:53
fot. Sławomir Wojciechowski

W sobotę w naszej hali odbyła się Gala 30-lecia sekcji bokserskiej Klubu Sportowego „Wda” Świecie

Dokładnie 3 lutego 1987 roku z inicjatywy Leszka Piotrowskiego powstała sekcja bokserska we Wdzie. Razem z nim zakładali ją: Zygmunt Piasecki, Kazimierz Macura, Czesław Kurzyna, Henryk Świtalski, Ryszard Górski, Kazimierz Górski. W kwietniu tego samego roku w Świeciu odbył się pierwszy mecz bokserski, w którym Wda pokonała Astorię Bydgoszcz 12:8.

Przez 30 lat świecki klub dochował się wielu znakomitych pięściarzy i pięściarek, medalistów mistrzostw Polski, Europy, świata i Unii Europejskiej. Należy wymienić tutaj choćby Krzysztofa Warchoła, Bogdana Słomińskiego, Adama Tomasika, Tomasza Janowskiego, Artura Bojanowskiego, Pawła Tynkiewicza, Jagodę Kargę, Oliwię Łuczak czy obecnie zdobywającego regularnie medale mistrzostw kraju Jakuba Słomińskiego. Większość z nich można było wczoraj spotkać w naszej hali.

Z okazji jubileuszu zawodnicy, trenerzy i osoby wspierające świecki boks zostali uhonorowani statuetkami, medalami itp. W sumie wyróżniono ponad 200 osób. W czasie gali w ringu zaprezentowała się młodzież KS „Wda” Świecie. Odbyły się trzy pokazowe walki kickboxingu oraz cztery boksu. W walce wieczoru zmierzyli się weterani Tomasz Janowski (główny organizator sobotniej imprezy) i Paweł Grześk. Pojedynek zakończył się remisem.  

Komentarze

Wysłane przez Hahahah (niezweryfikowany) w
Ci kickbokserzy to jakas amatorka z podstawowki byla ? Wyszedlem po drugim pokazie bo patrzec na to nie moglem. Trenowalem 15scie lat i czegos takiego jeszcze nie widzialem co za porazka

Wysłane przez CSW (niezweryfikowany) w
A wiec dobrze ze wyszedles bo widocznie jak sama nazwa wskazuje "pokaz" nie byl Ciebie godzien. Jak to w naszej polskiej mentalnosci bywa najlatwiej jest siedziec z boku i komentowac w internecie. Moze idz i im pokaz jak sie walczy skoro masz takie doswiadczenie bo do ringu jakos nie wyszedles, moze jakos chlopakow nakierujesz i zostaniesz ich mistrzem Yoda :)

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.