Pierwsza wygrana w sezonie

Utwórz: 10/18/2017 - 20:10

Do Świecia przyjechały siatkarki ze Szczyrku, uskrzydlone zwycięstwem nad UNI Opole 3:2. Przy połączeniu z brakiem wiktorii na koncie Jokera, mecz zapowiadał się interesująco. Finalnie to świeckie siatkarki wygrały 3:0 (25:18, 25:21, 25:23).

W pierwszym secie od samego początku przewagę objęły świecianki. Przez cały czas bezpieczna 3-4 punktowa przewaga wystarczyła, aby spokojnie dowieść wygraną do końca w stosunku 25:18.
W drugiej odsłonie mecz był już bardziej wyrównany. Obie ekipy bardzo często blokowały ataki rywalek. Warto też wspomnieć o dobrym procencie w przyjęciu zagrywki. Wynik cały czas oscylował w granicach remisu. W końcówce kilka skutecznych ataków Grzelak plus skuteczny blok Majkowskiej dały szansę na zwycięstwo w drugiej partii. Tak też się stało. Końcowy rezultat drugiego seta to 25:21.
Trzeci set to festiwal błędów po stronie przyjezdnych. Bardzo szybko na tablicy wyników pojawił się wynik 6:0. Po kolejnych akcjach było 9:2, 12:6 i 15:9. Po przerwie na żądanie dla SMS PZPS Szczyrk, nastąpiło nagłe załamanie w skutecznej grze Jokerek. Błędy w przyjęciu, autowe ataki spowodowały, że SMS uwierzył w nawiązanie jeszcze skutecznej walki w trzeciej partii. 20:16, 21:18 i zaczęło się robić nerwowo. Po skutecznym ataku Wyrwy zrobiło się 24:21 i mieliśmy piłkę meczową. Atmosferę spotkania podgrzał jeszcze sędzia, zmieniając swoją decyzję na konto zawodniczek ze Szczyrku. Po czasie dla trenera Sobolewskiego, Jokerki skutecznie zakończyły spotkanie udanym atakiem. Końcowy wynik to 25:23.