Polska skrzyżuje rękawice z Węgrami. Przyjedzie telewizja!

Utwórz: 09/20/2017 - 12:16
Zapowiada się jedno z ciekawszych wydarzeń sportowych tego roku w Świeciu. 27. października w Hali Widowiskowo-Sportowej zostanie rozegrany oficjalny mecz międzypaństwowy Polska – Węgry. Transmisję na żywo przeprowadzi TVP Sport!  
Imprezę współorganizują Polski Związek Bokserski oraz Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. przy wsparciu miasta Świecia oraz Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Jak wiadomo Prezesem Polskiego Związku Bokserskiego jest świecianin Leszek Piotrowski, co na pewno miało spory wpływa na lokalizację tego wydarzenia. 
Mecz Polska – Węgry będzie piątym w tym roku spotkaniem w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego. Do tej pory nasza kadra narodowa zmierzyła się z Białorusią (14:10 w Ostrowcu Świętokrzyskim), z Niemcami (12:8 w Brodnicy), i Armenią (14:6 w Kielcach). Czwarte spotkanie Polska – Irlandia, odbędzie się w najbliższy piątek 22. września w Chęcinach. Promocja boksu amatorskiego poprzez organizację meczów międzypaństwowych to zapowiadany pomysł prezesa związku – Leszka Piotrowskiego. 
Rangi wydarzeniu dodaje fakt, że mecz w Świeciu podobnie jak wszystkie poprzednie będzie transmitowany na żywo przez ogólnodostępną stację TVP Sport! Planowane wejście „live” jest na godzinę 19.15. 
W ramach meczu odbędzie się 10 walk amatorskich, gdzie drużyna za zwycięstwo otrzymuje dwa punkty, a za remis punkt. Świecie będzie miało również swój ważny akcent w ringu, gdyż w jednym z pojedynków wystąpi reprezentant Wdy Świecie – Jakub Słomiński (waga 52 kg). 
Wkrótce ruszy szersza promocja wydarzenia, o której więcej będzie można przeczytać na stronie internetowej: www.halawswieciu.pl. Informacje znajdą się również na stronie Polskiego Związku Bokserskiego. 
Organizatorzy liczą, że świecka hala wypełni się po brzegi, a mają w tym pomóc niskie ceny biletów w wysokości 20-25 złotych za bilet normalny i 10 zł za wejściówkę ulgową.

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.