Przyjaciele „Sulego” spisali się na medal

Utwórz: 11/26/2018 - 15:28
Przyjaciele "Sulego" spisali się na medal
Czterdziestu pięciu zawodników wzięło udział w wielkim meczu charytatywnym dla Damiana Sulowskiego. Nie obyło się bez łez zruszenia i efektownych licytacji.
Takiego meczu charytatywnego świecka hala jeszcze nie widziała. Wypełnione trybuny, czterdziestu pięciu ludzi na parkiecie, emocjonujące licytacje, łzy wzruszenia i co najważniejsze osiągnięty cel – konkretne wsparcie finansowe dla Damiana Sulowskiego.  
Zrodzona dość spontanicznie w ciągu tygodnia akcja, dzięki zaangażowaniu najbliższych przyjaciół Damiana Sulowskiego przeszła chyba najśmielsze oczekiwania. Do meczu charytatywnego w obu drużynach przystąpiło łącznie czterdziestu pięciu zawodników! Wśród zaproszonych gości pojawili się znani sportowcy, jak np. Mistrz Polski w koszykówce z Anwilem Włocławek – Szymon Szewczyk, czy też dawni znani zawodnicy Wdy – Arkadiusz Woźniak, Leszczek Szczygielski, czy też dawny trener Mariusz Modracki. Wśród sponsorów obok niemal całego zarządu Wdy Świecie z Krzysztofem Koseckim i Andrzejem Maliszewskim na czele, na parkiet wyszli między innymi lokalni biznesmeni, tacy jak Jarosław Kwieciński, Grzegorz Fetter, Waldemar Brachucki i Krzysztof Piątkowski. Do drużyny dołączył również nowy Burmistrz Świecia, Krzysztof Kułakowski. 
Pozdrowienia od sportowych mistrzów 
W całej uroczystości nie zabrakło bardzo wzruszających momentów. Na trybunach zasiadł zresztą Damian Sulowski z całą rodziną, który chyba sam nie spodziewał się rozmachu zorganizowanego dla niego wydarzenia. Przed samym meczem zaprezentowano krótki film, który wprowadził w bardzo sentymentalny nastrój. Otuchy do walki z chorobą dodawały „Sulemu” znane osoby, które nagrały specjalne pozdrowienia albo przesłały zdjęcia. Wśród nadesłanych materiałów znalazł się między innymi filmy od Dawida Konarskiego, dwukrotnego mistrza świata w siatkówce, Bożydara Iwanowa, komentatora piłkarskiego oraz Piotra Reissa, byłego znanego piłkarza. 
Prowadź kapitanie! 
Na koniec filmu nagrali się czterej ludzie, którzy byli głównymi inicjatorami meczu: Grzegorz Sułkowski, Andrzej Gładek, Piotr Żurek i Krzysztof Kosecki. Zaraz po projekcji Grzegorz Sułkowski podszedł na trybuny i poprosił „Sulego” o wyprowadzenie drużyn.
- Zawsze byłeś naszym kapitanem, chciałbym żebyś teraz znów jako kapitan wyprowadził swoją drużynę – mówił nie kryjąc wzruszenia Grzegorz Sułkowski.
Po wyjściu obu ekip, Damian Sulowski przywitał wszystkich czterdziestu pięciu uczestników meczu, z każdym wymieniając serdeczne uściski. Nie jednemu uczestnikowi i kibicowi zakręciła się łezka. Sam mecz był już tylko dodatkiem, choć warto odnotować, że zakończył się remisem 8:8 (do przerwy Przyjaciele prowadzili 6:2). Drużyny umówiły się, że będą brać przerwy na żądanie, w celu przeprowadzenia licytacji. Niemal do samego końca ludzie nadsyłali gadżety, do których nabycia zachęcali Ariel Stawski i Tomasz Gołaszewski z Wdy. Można było tego wieczoru nabyć wiele ciekawych, sportowych pamiątek. Najcenniejsza okazała się koszulka od Szymona Szewczyka z podpisami całej drużyny Anwilu Włocławek po zdobyciu tytułu Mistrzów Polski. Nabywca zapłacił za nią 2600 złotych! 
- Wiem, że może w Świeciu Anwil nie jest zbyt lubiany, ale do koszulki dołączę jeszcze podwójne zaproszenie na nasz mecz – żartował Szymon Szewczyk.
Zjedzą obiad z Burmistrzem 
Za 2000 złotych wylicytowano koszulkę Damiana Sulowskiego z jego podpisem, a za 1400 złotych sprzedano koszulkę Jacka Góralskiego z podpisami wszystkich reprezentantów Polski w piłce nożnej z ostatniego meczu z Portugalią. Zainteresowaniem cieszył się też obiad z Burmistrzem, który wylicytowano za 1100 złotych 
- Na pewno się do niego przygotuję i nauczę się kilku dobrych dowcipów – żartował Krzysztof Kułakowski.
Przewodniczący Rady Miejskiej, Jerzy Wójcik przekazał z kolei koszulkę Pawła Paczkowskiego. Jak sam przyznał kupił ją na aukcji charytatywnej za 300 złotych, a na hali udało się ją sprzedać za dwukrotnie wyższą kwotę. 
Łącznie wylicytowano pamiątki, karnety i różnego typu gadżety za kwotę 14.000,00 złotych! To jednak nie wszystko, bo Przyjaciele Sulego zbierali również pieniądze we własnym gronie. Wiemy też, że wielu dawnych zawodników Wdy, rozsianych dziś po całym świecie, zainteresowali się akcją i przelewali pieniądze, by pomóc koledze z drużyny. Klub Sportowy Wda Świecie zapowiada zresztą kontynuowanie akcji w Internecie. Najprawdopodobniej koszulkę z podpisem dośle również Zbigniew Boniek, prezes PZPN-u.
Pod koniec meczu doszło do niecodziennej i symbolicznej sytuacji. Na dwie minuty przed końcem, gdy Sponsorzy prowadzili 8:7, na parkiet wbiegli wszyscy uczestnicy meczu! Nagle blisko pięćdziesięciu ludzi odsunęło się na bok, by zrobić miejsce Damianowi Sulowskiego, który tym samym zdobył gola na 8:8! Doprawdy, lepszej sportowej puenty nie sposób było tego wieczoru wymyśleć.  
Skład Drużyny Przyjaciół Sulego:
Robert Jasik, Arkadiusz Woźniak, Damian Szczukowski, Piotr Kamiński, Sebastian Grajewski, Łukasz Subkowski, Remigiusz Kuś, Piotr Brachucki, Grzegorz Sułkowski, Piotr Żurek, Paweł Słaby, Przemysław Kozicki, Patryk Olszewski, Paweł Olszewski, Leszek Szczygielski, Bartosz Dąbrowski, Marcin Kasperski, Andrzej Gładek, Krzysztof Łożyński, Adam Sobierajski, Jakub Malczuk, Krzysztof Kochański, Szymon Szewczyk
Skład Sponsorów:
Krzysztof Dobrowolski, Wojciech Chojnacki, Krzysztof Piątkowski, Waldemar Brachucki, Krzysztof Zagórski, Maciej Przestrzelski, Andrzej Maliszewski, Adam Thiede, Mariusz Modracki, Mirosław Gończ, Krzysztof Kułakowski, Grzegorz Wódkiewicz, Kamil Mankowski, Sylwester Jarantowicz, Rafał Gładek, Krzysztof Kosecki, Grzegorz Hoffman, Mateusz Grajewski, Marcin Meyer, Radosław Podgórski, Jarosław Kwieciński, Grzegorz Fetter.
 
fot. Andrzej Bartniak