Rafmix i Partnerzy najlepszym zespołem Extraligi

Utwórz: 01/29/2019 - 09:50

Raf-Mix i Partnerzy najlepszym zespołem Extraligi

Zakończył się sezon zasadniczy Halowej Ligi Piłki Nożnej „Stalex Liga”. W ostatnim meczu na szczycie pomiędzy dwiema dotychczas niepokonanymi drużynami Raf-Mix pokonał Sylę/Lumifil Development 4:3.

Hit rundy zasadniczej nie rozczarował, a licznie zgromadzona publiczność oglądała bardzo dobre zawody. Mecz lepiej rozpoczął się dla Syli, która po golach Tomasza Preisa i Pawła Słabego prowadziła do przerwy 2:0. Raf-Mix, jak przystało na aktualnego mistrza konsekwentnie dążył jednak do wyrównania. Na samym początku drugiej połowy gola kontaktowego zdobył Krystian Belzyt, a do wyrównania kilka minut później doprowadził Marcin Wanat. Mecz zaczął się jakby na nowo, ale emocje rosły z minuty na minutę. Po golu Bartosza Elwartowskiego po raz pierwszy na prowadzenie wyszedł Raf-Mix. Tym razem jednak to Syla doprowadziła do wyrównania, po bramce Daniela Katerli. Ostatecznie jednak ze zwycięstwa cieszył się aktualny mistrz Stalex Ligi, a gola na wagę trzech punktów i dziewiątego zwycięstwa z rzędu dla Raf-Mix’a zdobył Pavlo Havrylov.

„Amek” łowca bramek

Oprócz meczu na szczycie w miniony weekend rozegrano jeszcze kilka innych spotkań. W Extralidze Eurodrób Toruń dość gładko pokonał Chełmżę Futsal Team 10:5, ale najwięcej emocji kibice przeżyli w spotkaniu pomiędzy zespołami Gresta/Espack/Sadowska oraz MG ECO Invest. Doszło do niecodziennej, szczególnie jak na ten poziom sytuacji. Gresta prowadziła już z grudziądzanami 8:3 i pewnie kontrolowała przebieg meczu. Nagle przeciwnicy jakby się obudzili i zaczęli zdobywać kolejne gole, by ostatecznie ze stanu 3:8, strzelić 7 bramek z rzędu i wygrać 10:8! Bohaterem meczu został Amadeusz Olszewski, który zdobył pięć bramek i zapewnił sobie koronę króla strzelców Extraligi!

Dwa oblicza lisewskich Jaszczurów

Do niecodziennej sytuacji doszło również w trzeciej lidze. Zespół Lisewskich Jaszczurów na własną prośbę chciał rozegrać dwa mecze z rzędu. W pierwszym dość gładko pokonał Radbox 10:3, by w następnym ulec aż 4:10 drużynie NOE-TRANS Przysiersk! Dzięki temu ekipa z Przysierska zapewniła sobie pierwsze miejsce w swojej grupie i zagra o mistrzostwo III ligi.

Po ostatnich spotkaniach organizatorzy dokonali również losowania par rundy barażowej oraz ¼ finału Pucharu Ligi. Oto jak przedstawiają się najbliższe mecze:

 

 

Baraże :

1. Świeckie Orły - Unisław Team PBDI

2. Chełmża Futsal Team - POL-HEM/Wasbud/Agrokomples/Pawstal

3. MG Eco Invest - POL-Osteg Serock

4. TAF Toruń - BS Skoda AUTO Grudziądz

1/4 Pucharu Ligi :

1. Świeckie Orły - Eurodrób

2. Playarena Bydgoszcz - TAF Toruń

3. Rafmix i Partnerzy - Stolarnia Mirosław Otlewski & Etna Bukowiec (lucky looser)

4. POL-Osteg Serock - MG Eco Invest