Siatkarki Jokera awansowały do półfinału

Utwórz: 03/12/2017 - 14:03

Ćwierćfinał play-off w siatkarskiej I lidze kobiet nie przyniósł niespodzianek. Cztery czołowe drużyny po sezonie zasadniczym, w tym Joker Mekro Energoremont Świecie, zameldowały się w półfinale.

W meczu rewanżowym ćwierćfinału Joker Mekro Energoremont Świecie zwyciężył AZS Politechniki Opolskiej 3:1 (25:22, 19:25, 25:11, 25:21). Spotkanie miało podobny przebieg do tego sprzed tygodnia w Opolu. Podopieczne Andrzeja Nadolnego zaczęły je dobrze. W 1. secie prowadziły 3-4 punktami, ale od 12:8 coś zacięło się w ich grze. Przyjezdne odrobiły straty, a potem nawet trzy razy wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Jednak w decydujących fragmentach więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Andrzeja Nadolnego. Dwa skuteczne bloki Kasi Wenerskiej i Pauliny Majkowskiej, świetny atak Sandry Szczygioł oraz dwa błędny własne Akademiczek sprawiły, że Joker inauguracyjną partię wygrał do 22.

Druga odsłona, podobnie jak tydzień temu, należała do siatkarek z Opola. One to szybko zbudowały sobie przewagę (6:2, 8:3). Nasze zawodniczki zbliżyły się na 11:12, ale potem znów AZS odskoczył na 15:11, 20:14 i przewagi nie oddał do końca.

Postawiły kropkę nad awansem

Przegrany set podziałał pozytywnie na Jokerki, które w następnej partii rozbiły rywalki do 11. Bardzo dobrze atakowała i zagrywała Sandra Szczygioł. Punktowały też Patrycja Wyrwa i Kinga Dybek. Ten wygrany set sprawił, że Joker był już w półfinale. Jednak gospodynie interesowała też wygrana w całym spotkaniu. W secie nr 4 prowadziły od początku 1-2 punktami, by potem odskoczyć na 15:10 i 16:11. Opolanki jeszcze zdołały zbliżyć się na 17:19, lecz na więcej ich już nie było stać.

MVP meczu została wybrana została atakująca Jokera Sandra Szczygioł.

JOKER MEKRO ENERGOREMONT ŚWIECIE – AZS POLITECHNIKI OPOLSKIEJ
3:1 (25:22, 19:25, 25:11, 25:21)
Joker: Sobolewska, Dybek, Wyrwa, Majkowska, Gajewska, Szczygioł, Gajowczyk (libero) oraz Wenerska, Borawska, Grocholewska, A. Trybuła.

Faworyci w „czwórce”

W półfinale Joker zmierzy się z Proximą Kraków. Ta już w piątek zrewanżowała się Calisii Kalisz za porażkę 2:3. We własnej hali Proxima zwyciężyła Calisię 3:0 (25:14, 25:23, 25:22).

W pozostałych parach po drugie zwycięstwa odniosły siatkarki ze stolicy i Wieliczki. Wisła Warszawa pokonała u siebie Nike Węgrów 3:0 (25:20, 25:15, 25:15). Z kolei WTS Solna Wieliczka pokonało AZS Politechniki Śląskiej Gliwice 3:0 (25:19, 25:18, 25:17).

W półfinałach gra się do dwóch zwycięstw. Pierwsze mecze 18 marca odbędą się w Świeciu i Wieliczce.