Siatkarki miesiąc przed nowym sezonem

Utwórz: 08/27/2019 - 10:15
Siatkarki miesiąc przed inauguracją
Dokładnie za miesiąc siatkarki Jokera Mekro/Energoremont Świecie rozpoczną kolejny sezon na pierwszoligowych parkietach. Pierwszym ich rywalem będzie beniaminek z Częstochowy. Do sezonu trzeba się jednak solidnie przygotować, o co zadbać ponownie ma Marcin Wojtowicz ze swoim sztabem szkoleniowym. 
 
Od początku sierpnia w naszym obiekcie codziennie trenuje mistrz z poprzedniego sezonu. Oprócz zajęć czysto siatkarskich, duży nacisk kładziony jest na siłę mięśni czy wydolność. W ramach integracji zespołu zorganizowano nawet spływ kajakowy rzeką Wdą. 
Już we wrześniu rozpoczną się gry kontrolne. W pierwszy weekend września Joker wyjeżdża na pierwszy turniej do Poznania. Tydzień później swoje umiejętności Jokerki zaprezentują na turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim. Po raz pierwszy przed świecką publicznością zagrają we wtorek 17 września, gdzie ich rywalem będzie zespół z Poznania. W dniach 20-21 września odbędzie się kolejny turniej o Puchar Prezesa firmy Mekro. Będzie to ostatnie przetarcie przed inauguracją ligi przewidzianą na 27 września. Sezon z pewnością zapowiada się na bardzo ciekawy.