Solidny dreszczowiec na koniec sezonu

Utwórz: 03/01/2018 - 09:52
Solidny dreszczowiec na konie sezonu
Joker-Mekro Energoremont Świecie na zakończenie sezonu zasadniczego pokonał Energetyka Poznań 3:2
W ostatnim meczu rundy zasadniczej Joker-Mekro Energoremont Świecie pokonał Energetyka Poznań 3:2 i zajął ostatecznie szóste miejsce w tabeli.
Kibice na koniec sezonu zasadniczego obejrzeli istny dreszczowiec z wieloma zwrotami akcji. Już w pierwszym secie okazało się, że nic w tym meczu do końca nie będzie pewne. Joker prowadził w tej partii 21:15 i nagle zaczął popełniać błędy całymi seriami. Sporo zepsutych ataków w końcówce, spowodowało, że z wyniku niemalże pewnego, rywalki doprowadziły do gry na przewagi i wygrały pierwszego seta 29:27!
W drugim secie sytuacja zrobiła się jeszcze ciekawsza. W pierwszej odsłonie po kapitalnym okresie gry Karoliny Florczak, Joker wypracował sobie przewagę 16:7! Ponownie jednak przytrafił się dłuższy przestój w grze. Poznanianki zaczęły grać jak natchniony i nie dość, że odrobiły starty, to jeszcze wyszły na prowadzenie 24:21! Energetyk nie wykorzystał jednak trzech piłek setowych. Joker doprowadził do wyrównania i tym razem to świecianki wygrały na przewagi 27:25.
Warto dodać, że w ekipie Energetyka obejrzeliśmy dwie zawodniczki, które kiedyś reprezentowały Jokera, tj. Aleksandrę Gancarz i Klaudię Gajewską. Trzeci set na początku lepiej ułożył się dla Jokera, ale od stanu 8:4, inicjatywę przejęły rywalki i to one nadawały ton. Dość szybko odskoczyły na bezpieczną przewagę 19:10 i do końca nie oddały już tego seta.
Czwarta partia to z kolei wyraźna dominacja Jokerek, które od początku mocno zaakcentowały prowadzeniem 7:1, że chcą doprowadzić do tie-breaka. Bardzo dobre noty w tej części gry należą się Klaudii Grzelak i Dagmarze Dąbrowskiej, choć trener dokonywał dość wielu zmian. Joker lepiej spisywał się także w bloku i obronie, dzięki kilku świetnym interwencjom Pauli Nowackiej. W efekcie gospodynie odniosły dość wyraźne zwycięstwo 25:17.
W tie-breaku zaczęło się od 3:0 dla Jokera, ale potem set się bardzo wyrównał. Na tablicy pojawił się remis 8:8 i 10:10. W tym momencie, jedna z liderek ekipy z Poznania, Klaudia Świstek najpierw dała się zablokować Natalii Sidor, a potem zaatakowała w aut. Gdy przy wyniku 12:10, rywalki dotknęły siatki i zrobiło się 13:10, jasne się stało, że tym razem Joker tej przewagi nie może zmarnować. Ostatecznie nas zespół wygrał decydującą partię 15:11 i cały dreszczowiec 3:2, dzięki czemu zakończył sezon zasadniczy na niezłym szóstym miejscu.
W I rundzie play-off Joker-Mekro Energoremont Świecie zmierzy się z drużyną Solnej Wieliczka.
Joker-Mekro Energoremont Świecie – Enea Energetyk Poznań 3:2 (27:29, 27:25, 18:25, 25:17, 15:11)