Stalex Liga będzie ciekawa jak nigdy dotąd!

Utwórz: 11/05/2018 - 13:46
W Stalex Lidze zagra 26 drużyn
Dwadzieścia pięć zespołów zgłosiło się do dwunastego sezonu rozgrywek Halowej Ligi Piłki Nożnej „Stalex Liga” w Świeciu. Wśród nich trafiły się dwa spektakularne powroty i co najmniej dwa zupełnie nowe zespoły, które mogą sporo namieszać.

Wiele wskazuje na to, że dwunasty sezon świeckiej halówki może być najciekawszy od wielu lat. Jak widać po ilości zgłoszonych zespołów, popularność rozgrywek wciąż jest bardzo duża, ale idzie za tym również jakość drużyn, które zgłosiły swój udział. Dzięki temu możemy spodziewać się, że hegemonia Raf-Mix’a i Eurodrobiu może zostać przełamana. Oba wspomniane zespoły zdobyły po cztery tytuły mistrzowskie, ale w nadchodzącym sezonie, przynajmniej sześć drużyn, śmiało może powalczyć o miejsce w wielkim finale rozgrywek.

Wielkie powroty

Ważną informacją dla kibiców Stalex Ligi będzie na pewno powrót po rocznej przerwie drużyny Unisław Team PBDI. Zespół, który ma już na koncie srebrne i brązowe medale w tym roku będzie występował w drugiej lidze futsalu oraz w Stalex Lidze, a jego liderami powinni być Mateusz Komur i Jakub Hapka. Unisław Team PBDI otrzymał dziką kartę od organizatorów na udział w Stalex Extraldize. Drugim z wielkich powrotów będzie z pewnością występ zespołu Lisewskie Jaszczury, który z kolei zacznie rozgrywki od eliminacji, ale również będzie miał w składzie graczy, którzy poznali już smak medalu w naszych rozgrywkach (część byłych zawodników Victorii Lisewo).

Faworyt eliminacji

Wiele wskazuje również na to, że po raz pierwszy w historii Stalex Ligi drużyna z Rundy Eliminacyjnej może przedrzeć się nawet do Gali Finałowej. W nadchodzącym sezonie na naszych parkietach zagości bowiem drugi zespół z Torunia – TAF Toruń, który będzie miał w składzie takie gwiazdy z Eurodrobiu, jak: Michał Suchocki, Patryk Szczepaniak, czy Sylwester Kieper. Nazwiska robią ogromne wrażenie, więc trzeba będzie z pewnością liczyć się z tą ekipą, a jeszcze nigdy nie udało się nikomu przebić z eliminacji do czołowej czwórki.

Solidni pretendenci

Wymieniając pozostałych faworytów nie sposób nie wspomnieć uczestników Gali Finałowej z jedenastej edycji, a więc Raf-Mix’a, Eurodrobiu Toruń, Gresty/Espack/Sadowskiej, czy Syli/Lumifil Development. Szczególnie ten ostatni zespół przygotował bardzo mocną ekipę, przynajmniej „na papierze” z którą może wygrać nawet mistrzostwo Stalex Ligi. Do tego trzeba doliczyć również zawsze groźny Unisław i dwie grudziądzkie drużyny. Organizatorzy postanowili bowiem przyznać dwie dzikie karty na udział w Extralidze. Drugą przepustkę otrzymała BS Skoda Auto Grudziądz, która choć spadła z najwyższego szczebla, otrzymała prawo powrotu w zamian za wieloletnie zasługi dla ligi.

Kilkoro beniaminków

Jak co roku na liście drużyn, które się zgłosiły zaszło kilka przetasowań. Kilku ekip zabraknie, ale pojawiło się też ciekawe grono absolutnych beniaminków. Obok wspomnianego TAF-u Toruń, mapa Stalex Ligi po raz pierwszy poszerzy się aż do Serocka, skąd przywędruje na nasze parkiety POL-OSTEG Serock, kibicom piłkarskim z trawy, znany z występów jako Pomorzanin w klasie okręgowej. Kolejnymi nowymi tworami będą również: InterMK Świecie oraz Radbox (ekipa z Przysierska założona przez Radka Podgórskiego).

Niektórzy tylko w Pucharze

Część zespołów zrezygnowała ze startu w Pucharze Ligi, ale będą i tacy, którzy spróbują swoich sił tylko w rozgrywkach pucharowych. O to trofeum powalczą między innymi Grudziądz Team (powrót po dwóch latach) oraz Tygrysy Sulnowo. W Pucharze nie wystąpią natomiast NOE-TRANS, Syla/Kręgielnia/Lumifil Development oraz Darmex-Casing.

Uczestnicy Stalex Ligi w sezonie 2018/19:

Stalex Extraliga:

 

Rafmix/Stalwit/Kamnel/Rasz

Eurodrób Toruń

Gresta/Espack/Sadowska

Syla/Kręgielnia/Lumifil Development

Unisław Team PBDI

Świeckie Orły

Chełmża Futsal Team

BS Skoda AUTO Grudziądz

POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks/Pawstal

MG Eco Invest - wyroby ze stali (dawne WSD)

 

Runda Eliminacyjna:

Baster Team

Haber Świecie

Noe-Trans Przysiersk

Aut-Mor Bukowiec

Radbox

TAF Toruń

Pantery/Gresta/Espack/Sadowska

Darmex-Casing

Lisewskie Jaszczury

Olimpia Drzycim

Team Świekatowo

Klub Podróżnika/Szkoła Apis

Stolarnia Mirosław Otlewski & Etna Bukowiec

InterMK Świecie

POL-OSTEG Serock

Wyłącznie Puchar Ligi:

Grudziądz Team

Tygrysy Sulnowo