Szachiści ponownie zawitali na Halę

Utwórz: 10/19/2020 - 12:50
Szachiści ponownie zawitali na Hali
17 października odbyły się turnieje szachowe- o Puchar Burmistrza Świecia i Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach Szybkich.
Do naszego miasta przyjechało 55 zawodników, którzy reprezentowali takie miasta jak Gdańsk, Płock, Bydgoszcz, Toruń, Nowe, Sępólno Krajeńskie, Łódź, Lipusz czy Nowe Miasto Lubawskie. Podczas XX Turnieju Szachowego o Puchar Burmistrza Świecia uczestnicy otrzymali nagrody i statuetki zakupione z projektu "Żyj Kulturą" pod nazwą "Edukacja przez szachy"- sponsor było Mondi Świecie S.A.
W mistrzostwach województwa zawodnicy rozegrali 9 rund z tempem 12 minut plus 4 sekundy na ruch dla zawodnika.W kategorii OPEN pierwsze miejsce z sumą punktów 8,5 zajął Mirosław Grabarczyk .
W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Marek Olszewski, na drugim miejscu zwody ukończył Mateusz Budnik, a trzecie miejsce przypadło Robertowi Bieluszewskiemu. W kategorii kobiet pierwsze miejsce dla Anny Mackiewicz, druga lokata dla Aleksandy Dąbrowskiej, a najniższy stopień podium dla Kornelii Kilichowskiej. W kategorii juniorów najlepszy był Bartosz Przybylski, drugie miejsce dla Kacpra Leśniaka, a trzecie dla Franciszka Kinczewskiego. U juniorek - 1 miejsce zajęła Sara Gać-Mytych, 2 mijesce dla Marii Zadereckiej.
Puchary otrzymali zawodnicy, którzy zajęli trzy najwyższe miejsca. Zawodnicy do miejsca siódmego otrzymali nagrody finansowe, a pozostali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Dodatkowo przeprowadzona została klasyfikacja drużynowa, w której pierwsze trzy drużyny otrzymały puchary. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali :sędziowie Ulrich Jahr oraz Angelika Leśniak.
Pomimo panującej pandemii i wprowadzonych obostrzeń, nakładających obowiązki na organizatorów i zawodników w postaci zachowania odstępów, maseczek oraz dezynfekcji rąk przed i po każdej partii, zawodnicy dopisali więc turniej można zaliczyć do udanych.