Turniej Kadetek o Puchar Burmistrza Świecia

Utwórz: 09/10/2018 - 08:54

Kadetki Jokera na podium !

Młode siatkarki ze Świecia zajęły 3 miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza Świecia

 

Podopieczne Miłosza Szwaby bardzo udanie zaprezentowały się podczas turnieju o Puchar Burmistrza Świecia. W dwudniowym turnieju zajęły trzecie miejsce. Do turnieju przystąpiło siedem zespołów.
Kapitanowie trzech najlepszych drużyn turnieju z dyplomami

Planowo do turnieju zgłosiło się osiem zespołów. W ostatniej chwili z niewyjaśnionych przyczyn z udziału zrezygnował zespół UKS Redy Ciechocino. Po spotkaniu trenerów zmieniono zaplanowany system gier. W pierwszym dniu grano „każdy z każdym”. Cztery najlepsze siatkarsko zespoły uzyskały awans do półfinałów, zaś pozostałe rywalizowały w systemie 5-7.

Trener Szwaba postanowił podczas turnieju mocno rotować swoim składem. Warunkowo na ten turniej włączono do kadetek kilka juniorek Jokera. Świecianki w sobotę okazały się lepsze od APS Rumia wygrywając 2:0. W takim samym stosunku pokonały Stal Grudziądz oraz 2:1 w setach Aleksandrię Aleksandrów Kujawski. Raz tylko uległy zespołowi KaEmKi Starogard Gdański 2:0.

Podczas niedzielnych spotkań Jokerki zagrały z zespołami WTS Włocławek oraz Tucholanki Tuchola. Włocławianki okazały się lepsze wygrywając 2:1, natomiast z zespołem z Tucholi Joker poradził sobie bez problemów 2:0.

W ostatecznej tabeli okazało się, że zawodniczki Szwaby wystąpią w półfinale. W decydującym meczu o wejściu do finału nasze siatkarki pokonały KaEmKę Starogard Gdański 2:1. Jednak w związku z grą juniorek ich wynik został zweryfikowany na 0:2 i kadetkom pozostało rywalizować o najniższy stopień na podium z ekipą Aleksandrii Aleksandrów Kujawski, która w drugim półfinale uległa WTS Włocławek 2:0.

W ostatnim meczu Jokerek w tym turnieju świecianki okazały się lepsze wygrywając 2:0 i ostatecznie zajęły III miejsce. Turniej wygrał zespół z Włocławka, który we finale pokonał KaEmKę Starogard Gdański 2:1.