W niedzielę finał Kinder+Sport dziewcząt

Utwórz: 04/27/2017 - 22:17

Przed nami kolejne siatkarskie emocje w naszej hali. W niedzielę o godz. 10 odbędzie się finał wojewódzki turnieju Kinder+Sport w minisiatkówce dziewcząt.

Zagrają siatkarki z klas VI, V i IV szkoły podstawowej. W turniejach eliminacyjnych w naszej hali rywalizowały „dwójki” (klasa IV i młodsze). Teraz będzie inaczej. Te przeniosą się do sali sportowej Gimnazjum nr 3 w Świeciu. U nas zagrają zaś „trójki” i „czwórki”.

W obu kategoriach o medale powalczy po osiem drużyn. Najpierw w wyniku losowania zostaną one podzielone na dwie grupy. Później przewidziana jest faza pucharowa (półfinały i mecze o poszczególne lokaty).

Zawodniczki Jokera Świecie w eliminacjach grały z różnym szczęściem. Bardzo dobrze zaprezentowały się dwie „dwójki”, które bez problemów awansowały do finałowego turnieju. W starszych kategoriach było gorzej. O mistrzostwo województwa powalczy tylko jedna „czwórka”. W rywalizacji „trójek” nasz powiat nie ma żadnego przedstawiciela.

FINALIŚCI

„Dwójki”: Joker I Świecie, Joker II Świecie, SP Góra, UKS Czwórka I Włocławek, SP 4 Bydgoszcz I, Koset II Grudziądz, Spartakus Lniano/Culmen Chełmno, Spartakus III Koronowo, Aleksandria I Aleksandrów Kujawski, SP Kamień Krajeński II, Pałac I Bydgoszcz, Tucholanka Tuchola.

„Trójki”: Pałac I Bydgoszcz, Koset I Bydgoszcz, Spartakus Koronowo, Budowlani IV Toruń, Stal I Grudziądz, Sokół II Mogilno, Budowlani I Toruń, Sokół I Mogilno.

„Czwórki”: Joker II Świecie, WTS Włocławek, Pałac II Bydgoszcz, Stal I Grudziądz, Aleksandria I Aleksandrów Kujawski, Koset I Grudziądz, Stal II Grudziądz, Pałac I Bydgoszcz.

Zmagania rozpoczną się o godz. 10. Uroczyste zakończenie rozgrywek dla wszystkich grup odbędzie się w naszym obiekcie. Dodajmy, że mistrzowie i wicemistrzowie Kujawsko-Pomorskiego awansują do finału ogólnopolskiego.