W niedzielę wielki hit Raf-Mix – Syla/Lumifil

Utwórz: 01/24/2019 - 11:58
W niedzielę wielki hit Raf-Mix – Syla/Lumifil 
Po raz pierwszy w historii w Stalex Lidze dojdzie do sytuacji, że naprzeciw siebie staną dwie drużyny, które wygrały do tej pory osiem meczów z rzędu. Zapowiada się znakomite widowisko!
Stalex Liga wkracza w decydującą fazę. Zanim zacznie się jednak runda play-off w najbliższą niedzielę zapadną decydujące rozstrzygnięcia w Stalex Extralidze. Będą to raczej pojedynki prestiżowe, ponieważ czwórka, która awansowała do ćwierćfinałów jest już znana, podobnie jak uczestnicy rundy barażowej, ale ostatni mecz sezonu zasadniczego będzie miał kilka dodatkowych smaczków. 
Jeszcze nigdy do tej pory nie mieliśmy sytuacji w której dwie drużyny tak bardzo zdominowałyby rozgrywki. Przypomnijmy, że do tej pory Raf-Mix i Partnerzy oraz Syla/Lumifil idą jak burza, zmiatając na swojej drodze kolejnych rywali. Obie ekipy mają na koncie osiem wygranych z rzędu. Raf-Mix legitymuje się ponadto kapitalnym bilansem bramkowym 49:16, przy współczynniku 36:19 Syli. W ostatniej kolejce Raf-Mix i Partnerzy rozgromił Unisław Team 11:3. Konsekwencją tej porażki był dla unisławian ostateczny spadek z Extraligi. Syla/Lumifil miała dużo trudniejszą przeprawę, ale ostatecznie pokonała MG ECO Invest Wyroby ze Stali 5:4. 
Kto będzie faworytem niedzielnego spotkania? Doprawdy trudno powiedzieć. Obie drużyny mają bardzo wyrównane składy. Syla sprowadziła w tym sezonie kilku nowych znakomitych zawodników, takich jak: Rysiewicz, Preis, Słupecki, Katerla, czy Retlewski. Ten ostatni jednak nie wiadomo, czy jeszcze zagra, bo podpisał lukratywny kontrakt z Kotwicą Kołobrzeg. Na tak prestiżowy mecz, jak z Raf-Mix’em, może jednak uda się go ściągnąć. Mimo to najskuteczniejszym strzelcem w zespole Syli, pozostaje zawodnik, który gra w tej ekipie od kilku lat – Marcin Janus, strzelec trzynastu goli w tym sezonie. Wśród graczy Raf-Mix’a dorobek strzelecki rozkłada się nieco bardziej równomiernie. Dziewięć bramek zdobył do tej pory Marcin Wanat, a po osiem Paweł Dudzik i Pavlo Havrylov. Szczególnie ten ostatni znajduje się w bardzo dobrej formie i stanowi spore wzmocnienie drużyny. Ponadto o wartości i sile Raf-Mix’a w dużej mierze stanowi również bramkarz Szymon Kmiecik, który na 92 strzały obronił we wszystkich meczach aż 76, co daje ponad 82 procent skuteczności, ale co ważniejsze, Kmiecik potrafi również aktywnie włączyć się do ataków drużyny, a gdy trzeba, to również zdobywać gole i asystować. Już teraz zatem mecz dwójki dominatorów Stalex Ligi zapowiada się kapitalnie. Początek spotkania w najbliższą niedzielę o godzinie 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu.