Świecie dołączy do Mistrzostw Polski piłkarskich szóstek!

Utwórz: 01/24/2019 - 11:59
W naszym mieście powstaną kolejne ciekawe rozgrywki dla amatorów piłki nożnej tym razem w wydaniu „orlikowym”. Ruszyła właśnie rekrutacja do ogólnopolskiego projektu Extraliga.pl. 
W ramach Mistrzostw Polski piłkarskich szóstek rywalizuje ze sobą kilka miast, w tym: Grudziądz, Ełk, Ostróda, Warszawa, Kobylnica, Słupsk, Lublin, Gdańsk, Nowy Targ, Tarnów, Piła i Rzeszów. Od najbliższej wiosny do tego grona ma dołączyć również Świecie. 
- Projekt Extraliga.pl ma charakter ogólnopolski. W każdym mieście rozgrywane są mecze systemem każdy z każdym. Wyłoniony mistrz danego miasta ma prawo uczestnictwa w turnieju o Mistrzostwo Polski – informuje Dawid Szpankiewicz, koordynator projektu Extraliga.pl w Świeciu. 
Magnesem przyciągającym drużyny zawsze jest główna nagroda, którą ostatnio dla mistrza był wyjazd całej drużyny do Barcelony. Rozgrywki odbywają się systemem jesień/wiosna, ale organizatorzy dla Świecia zrobili wyjątek i pozwolili naszemu miasto niejako włączyć się do gry od wiosny 2019 roku.
- Mamy dzięki temu gwarancję, że najlepsza drużyna ze Świecia będzie mogła uczestniczyć w turnieju mistrzowskim – zapewnia Szpankiewicz. 
Ubiegłoroczny finał odbył się w Grudziądzu, a dwa lata temu w Ełku. Tegoroczny gospodarz nie jest jeszcze znany. 
Koszt uczestnictwa zespołu to 500 zł na sezon wiosenny. Mecze będą odbywały się w środy i niedziele na świeckich orlikach. Drużyny mogą zgłaszać dowolną liczbę zrzeszonych zawodników z A i B klasy, natomiast od piątej ligi w górę limit wynosi czterech zawodników na liście i trzech w jednym meczu. Dodajmy, że futbol w wydaniu orlikowym oprócz samej nawierzchni różni się tym od futsalu, że na boisku występuje jeden zawodnik więcej, a więc gra pięciu w polu plus bramkarz. 
Za koordynację projektem w Świeciu odpowiadają zawodnicy, grający w Stalex Lidze w Greście – Dawid Szpankiewicz i Damian Lonser. Zgłoszenia należy nadsyłać do 15. lutego. Sezon wiosenny rozpoczyna się na początku marca. Osobą kontaktową w Świeciu jest Dawid Szpankiewicz – nr. 785 543 792.