Świecie stanie się stolicą polskiego karate

Utwórz: 08/22/2018 - 14:14
Świecie stanie się stolicą polskiego karate 
W pierwszy weekend września świecką Halę Widowiskowo-Sportową opanują karatecy.
Klub karate „YAMABUSHI” organizuje duże seminarium oraz szkolenie trenerskie i sędziowskie w ramach Karate Olimpijskiego, na które zjadą się sympatycy tej dyscypliny z całego kraju.  
 
 
W dniach 1 i 2 września 2018 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu odbędzie się seminarium kumite prowadzone przez Antona Nikulin – trenera Kadry Narodowej Ukrainy, jednego z najlepszych trenerów Karate na świecie. Organizatorem seminarium jest Klub Karate „YAMABUSHI”, który na co dzień pod okiem trenera sensei Andrzeja Jankowskiego (IV DAN) prowadzi treningi w Szkole Podstawowej nr 5 w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego 3. Treningi prowadzone przez Antona Nikulin są jednym z elementów przygotowań polskich zawodników (w tym zawodników z Klubu „YAMABUSHI”) do turniejów Karate Olimpijskiego w nadchodzącym sezonie startowym. W seminarium udział wezmą czołowi zawodnicy z całej Polski, w tym zawodnicy przygotowujący się do turniejów kwalifikacyjnych na Mistrzostwa Świata Karate WKF, które odbędą się w listopadzie br. w Madrycie.
 
Równolegle z treningami prowadzonymi przez trenera z Ukrainy, Klub Karate „YAMABUSHI” wspólnie z Polską Unią Karate przeprowadzi szkolenie trenerskie i sędziowskie mające na celu uzyskanie licencji trenerskiej i sędziowskiej na 2019 r. W szkoleniu udział wezmą czołowi trenerzy i sędziowie World Karate Fedreation – WKF (Karate Olimpijskie) z terenu całej Polski. Prelegentami będą m.in.:
- Robert Hamara – Sekretarz Komisji Sędziowskiej World Karate Federation;
- dr Jan Supiński – psycholog sportu;
- dr hab. Adam Kawczyński
 
Mieszkańców Świecia i okolic  chętnych do obserwowania treningów w ramach Karate Olimpijskiego zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu przy ul. Sienkiewicza 3 w dniach 1 września br. (sobota) w godz. 11.00-12.30 i 16.00-17.30 oraz 2 września br. (niedziela) w godz. 11.00-12.30 i 14.30-16.00. Uwaga! Dla kibiców udostępnione będą jedynie górne trybuny hali!!!
 
Klub Karate „YAMABUSHI” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do rozpoczęcia super przygody z Karate. Treningi w Szkole Podstawowej nr 5 w Świeciu przy ul. Wojska Polskiego 3 odbywają się w poniedziałki i piątki w godz. 19.00-20.00. W nowym roku szkolnym treningi rozpoczynamy z dniem 6 września. Zainteresowanych proszę o kontakt z trenerem Andrzejem Jankowski – tel. 781-336-380.