Wieliczka pokonana. Sześć punktów Jokera w tydzień!

Utwórz: 10/21/2017 - 20:45
Wieliczka pokonana, sześć punktów w tydzień
Joker-Mekro Energoremont Świecie pokonał WTS Solną Wieliczkę 3:1, zdobywając w decydującym czwartym secie dziewięć punktów z rzędu
Joker-Mekro Energoremont Świecie pokonał Solną Wieliczkę 3:1 w meczu, w którym obie drużyny zdobywały punkty prawdziwymi seriami.
Humory naszych siatkarek znacznie się poprawiły po środowym zwycięstwie 3:0 nad Szczyrkiem. WTS Solna Wieliczka miała być już jednak rywalem nieco innego kalibru. W pierwszym secie obie drużyny długo walczyły punkt za punkt. Wreszcie Joker wyszedł na prowadzenie 17:14, ale po chwili rywalki znów złapały kontakt. Końcówka seta należała jednak do świecianek, które od stanu 17:16 znów uzyskały 3-4 punktową przewagę, utrzymując ją do końca. Dobrze w tej części pokazały się Karolina Bednarek i Sylwia Grzelak. Seta asem serwisowym zakończyła Karolina Florczak.
W drugiej partii wystarczyło kilka minut dekoncentracji, by właściwie przegrać seta już na samym początku. Jokerki rozpoczęły ten fragment fatalnie od wyniku 0:7. Rywalki nie wypuściły już takiej przewagi, konsekwentnie ją nawet powiększając. W pewnym momencie przewaga Wieliczki w tym secie wynosiła już 12 punktów i trener Sobolewski mógł dać pograć zmienniczkom. Na parkiecie pojawiły się Marta Krajewska, Dagmara Dąbrowska i Agata Trybuła. Ostatecznie Wieliczka wygrała wysoko 25:15.
W trzecim secie na parkiecie dłużej pozostała Agata Trybuła, która zastąpiła słabiej dysponowaną na początku meczu Patrycję Wyrwę i trzeba przyznać, że wykorzystała swoją szansę, popisując się kilkoma świetnymi atakami. Do połowy dystansu set miał dość wyrównany przebieg, ale potem nastąpił kapitalny zryw Jokerek. Wreszcie zaczął funkcjonować blok. Kilka ważnych punktów w ataku zdobyła Trybuła, Florczak i Grzelak i świecianki bardzo szybko uzyskały wysoką przewagę, którą do samego końca jeszcze powiększyły. W efekcie zrewanżowały się Wieliczce i wygrały 25:15.
W czwartej partii przyszedł lekki moment kryzysu. Rywalki prowadziły już 13:7 i gdy zapachniało tie-breakiem nadeszła kolejna kapitalna seria dziewięciu punktów z rzędu dla naszego zespołu. Jokerki wyprowadziły wynik ze stanu 7:13 do 16:13, niesione niesamowitą falą entuzjazmu. Na parkiet powróciła Patrycja Wyrwa, popisując się kilkom świetnymi atakami. Doskonale na siatce radziły sobie Majkowska i Bednarek. Naszym siatkarkom w tym momencie meczu wychodziło wszystko, a rywalki potraciły głowy. Po takim ciosie i serii przegranej 0:9 już się nie podniosły. Świecianki dorzuciły jeszcze kilka punktów. Zawodniczki z Wieliczki popełniły kilka własnych błędów i Joker ostatecznie zwyciężył tę partię 25:19, a całe spotkanie 3:1. 
Dla naszych siatkarek był to bardzo udany tydzień, bo w dwóch meczach we własnej hali zdobyły komplet sześciu punktów i dzięki temu zacznie poprawiły swoją sytuację w tabeli.
 
Wynik meczu:
Joker-Mekro Energoremont Świecie – WTS Solna Wieliczka 3:1 (25:21, 15:25, 25:15, 25:19).

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.