Wielki hit Stalex Ligi już w najbliższy piątek!

Utwórz: 01/10/2018 - 12:04
Wielki szlagier Stalex Ligi: Eurodrób Toruń vs Raf-Mix i Partnerzy
piątek. 12.01.2018r. - godz. 20.00
Eurodrób Toruń – Raf-Mix i Partnerzy to mecz, który zawsze elektryzuje kibiców futsalu w Świeciu. Najbliższe starcie dwóch potęg świeckiej halówki zaplanowano na piątkowy wieczór. W ten weekend poznamy również pierwszych spadkowiczów z Extraligi. 
Zapowiada się bardzo gorący weekend na parkietach Stalex Ligi. Już w piątek o godzinie 20.00 dojdzie do szlagierowego pojedynku pomiędzy mistrzem i wicemistrzem rozgrywek, a więc drużynami Eurodrobiu Toruń i Raf-Mix’a i Partnerów. Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, że to absolutny szlagier. Obie drużyny na dziesięć rozegranych sezonów, mają łącznie w dorobku aż 7 tytułów mistrzowskich, w tym Eurodrób cztery ostatnie, wywalczone z rzędu! Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że w ekipie Raf-Mix’a występują obecnie dwaj zawodnicy, którzy stawali na najwyższym stopniu podium właśnie w barwach Eurodrobiu – Dawid Kawka i Łukasz Kulczewski. 
Sytuacja obu drużyn w tym sezonie wygląda jednak nieco inaczej. Eurodrób Toruń ma już praktycznie pewny awans do ćwierćfinału. Torunianie w pięciu dotychczasowych meczach uzyskali komplet piętnastu punktów i pewnie zmierzają do pierwszego miejsca w Stalex Extralidze. Raf-Mix po drodze zanotował dwie wpadki, przegrywając z WSD/Twoją Szkołą Grudziądz i Sylą/Kręgielnią/Lumifil. To oznacza, że przy niesprzyjających okolicznościach i ewentualnej porażce z torunianami, Raf-Mix może wypaść poza pierwszą czwórkę, co powodowałoby konieczność gry w rundzie barażowej. Takie rozstrzygnięcie byłoby jedną z największych sensacji w historii ligi, bo Raf-Mix jeszcze nigdy nie zajął niższego miejsca w elicie niż pozycja w pierwszej „czwórce”.
Weekend ze Stalex Ligi zapowiada się pasjonująco również na niższych szczeblach tabeli. Dwa ważne mecze czekają Sylę oraz Wojownika Wabcz. Syla walczy wciąż o bezpośredni awans do ćwierćfinału, natomiast Wojownik może już po tym weekendzie spaść z Extraligi, jeśli nie zdobędzie kompletu punktów. Arcyciekawie zapowiada się również sobotni, wieczorny mecz pomiędzy Sylą i Świeckimi Orłami. Obie drużyny spotkały się już w tym sezonie w Pucharze Ligi, a mecz zgromadził na trybunach prawdziwe tłumy. Minimalnie lepsza okazała się wtedy Syla, jak będzie tym razem…?
Stalex Liga wkracza w decydującą fazę, a najbliższe wielkie emocje kibice poczują już w najbliższy weekend. Dodajmy, że większość spotkań będzie można obejrzeć na żywo w Internecie na oficjalnej stronie: www.stalexliga.pl z komentarzem Macieja Grockiego. 
Szczegółowy plan gier:
12.01 (PIĄTEK)
18.00 Dąbrowa Chełmińska – Akropol/Infratech/CRS (II liga)
19.00 WSD/Twoja Szkoła Grudziądz – BS Skoda AUTO Grudziądz (Extraliga)
20.00 Rafmix i Partnerzy – Eurodrób (Extraliga)
21.00 POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks – CHKM (II liga)
13.01 (SOBOTA)
16.30 Prosiaczek/Bar Mleczny Pyza – AUT-MOR/Logic Trans (III liga)
17.30 Chełmża Futsal Team– Olimpia Drzycim (II liga)
18.30 Akropol/Infratech/CRS – OSP Grzybno (II liga)
19.30 Wojownik Milma Wabcz – Gresta/Espack/Sadowska (Extraliga)
20.30 Świeckie Orły – Syla/Kręgielnia/Lumifil/Developer (Extraliga)
14.01 (NIEDZIELA)
10.00 KP/Celcom – POL-HEM/Wasbud/Agrokompleks (II liga)
11.00 Gresta/Espack/Sadowska – BS Skoda AUTO Grudziądz (Puchar Ligi) – mecz przełożony!!!
12.00 Wojownik Milma Wabcz – Syla/Kręgielnia/Lumifil/Developer (Extraliga)

 

Dodaj komentarz

CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem i zapobiega wysyłaniu spamu.