Wisła Świecie świętowała 45-lecie zapasów

Utwórz: 12/14/2019 - 19:14
Wisła Świecie świętowała 45-lecie zapasów
W turniej o Puchar Burmistrza wzięło udział 112 zawodników i zawodniczek z 13 klubów 
W ramach jubileuszu w Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu zorganizowano Ogólnopolski Turniej o Puchar Burmistrza, w którym wzięło udział 112 zawodników z 13 klubów. Nie zabrakło też znamienitych gości z Władysławem Stecykiem, wicemistrzem olimpijskim z Moskwy na czele. 
Jak pokazał turniej na hali, zapasy w Świeciu mają się wyśmienicie, a chętnym do uprawiania tej dyscypliny sportu nie brakuje. Jak przystało na tego typu turnieje, gospodarze wystawili najliczniejszy skład i zdominowali zawody, zwyciężając w klasyfikacji drużynowej. MLKS Wisła Świecie wyprzedziła w niej ZKS Koszalin i Bloczek Team Pelplin. Drugi klub z Powiatu Świeckiego LKS Suples Lniano został sklasyfikowany na dziesiątej pozycji. 
Miejsca medalowe w turnieju zdobywali następujący zawodnicy z naszego powiatu:
24 kg: 1. Miejsce – Cezary Chmielewski (Suples Lniano)
27 kg: 2. Kacper Sikorski, 3. Jakub Dolewski (obaj Wisła Świecie), 3. Krzysztof Chaciński (Lniano)
30 kg: 2. Sebastian Gładek (Świecie)
37 kg: 3. Arsen Wasaryan (Świecie)
60 kg: 3. Patryk Osiński (Świecie)
Dz. 20 kg: 1. Maja Ambroziak (Świecie)
Dz. 23 kg: 3. Majka Chęcińska (Świecie)
26 kg: 2. Oliwia Spionek (Świecie) 
33 kg: 2. Sara Żokowska (Świecie)
42 kg: 2. Kinga Zadworna (Świecie), 3. Nikola Grabowska (Lniano)
57 kg: 1. Martyna Radzio (Świecie)
Mł 35 kg: 1.Antoni Preś (Świecie), 2. Mateusz Konwiński (Świecie)
Mł 85 kg: 1. Jakub Witkowski (Świecie), 2. Damian Porożyński (Świecie)
 
Po turnieju odbyły się cztery walko pokazowe. Kibice mogli w nich obejrzeć między innymi starcia najmłodszych, czterolatków z Wisły, walkę Darii Pyżewskiej z Martyną Radzio, a także pojedynek ojca z synem – Rafała Kiełpińskiego z Kacprem Kiełpińskim (zwyciężył ojciec). Na „deser” natomiast pokazał się najbardziej utytułowany ostatnio spośród apaśników Wisły, Sebastian Bąk, który powalczył z Łukaszem Górzyńskim (Gwiazda Bydgoszcz). Po efektownym pojedynku z mnóstwem pięknych rzutów, sędziowie orzekli remis. 
Po zawodach odbyła się część oficjalna, w której oprócz medali dla zawodników, zarząd Wisły wyróżnił sponsorów, działaczy i wszystkich którzy pomagali klubowi przez 45 lat. Ponadto każdy zawodnik Wisły, który w historii klubu wywalczył jakiś medal, otrzymał pamiątkowe wyróżnienie. Nagrody wręczali między innymi, Burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski, Wicestarosta Powiatu Świeckiego Franciszek Koszowski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Świeciu Jerzy Wójcik oraz wicemistrz olimpijski z Moskwy w zapasach, Władysław Stecyk.