Wyśmienita seria Jokerek została przerwana

Utwórz: 01/08/2020 - 19:18
Jokerki zakończyły niesamowitą serię
Joker-Mekro Energoremont Świecie przegrał z drużyną San Pajda Jarosław 0:3 i stracił miano niepokonanego
Joker-Mekro Energoremont Świecie doznał pierwszej porażki w tym sezonie, ulegając we własnej hali drużynie San-Pajda Jarosław 0:3 (28,20,22).
To musiało się w końcu wydarzyć. Niewielu jednak chyba przypuszczało, że Jokerki przegrają właśnie z drużyną z Jarosławia, która przechodzi spory kryzys i przed meczem w Świeciu miała na koncie cztery porażki z rzędu. Mecz rozegrano awansem, bo pierwotnie miał on kończyć rundę zasadniczą i odbyć się 7. marca. W zespole Jokerek zabrakło narzekającej na urazy Pauliny Majkowskiej, którą zastąpiła w wyjściowym składzie Adrianna Lewandowska. Pierwszy set nie zwiastował tego, że nasza ekipa zejdzie z parkietu pokonana. Jokerki konsekwentnie budowały przewagę i pod koniec seta prowadziły 24:21. Drużyna z Jarosławia obroniła jednak aż cztery setbole i w nerwowej końcówce, grając na przewagi okazała się lepsza, wygrywając 30:28. To tylko uskrzydliło nasze rywalki, które w drugiej partii prowadziły już nawet 13:8. Jokerki zbliżyły się jeszcze do stanu 16:17, ale w końcówce przyjezdne okazały się wyraźnie lepsze, wygrywając do 20. W trzecim secie również początek należał do drużyny z Jarosławia, która prowadziła 9:5 i 10:6, potem jednak Jokerki doprowadziły do remisu 13:13. Chwilę później nasz zespół znów przegrywał różnicą trzech punktów, choć co kilka akcji, doprowadzał do jednopunktowej straty. Losy seta rozstrzygnęły się w samej końcówce. Przy stanie 22:23 doszło jeszcze do nerwowej sytuacji, gdy sędziowie w kontrowersyjnych okolicznościach zaliczyli punkt drużynie z Jarosławia, która wykorzystała szansę i przechyliła szalę na swoją korzyść, już podczas pierwszego meczbola, wygrywając ostatecznie 25:22 i całe spotkanie 3:0.