Wydrzno najlepsze wśród Domów Dziecka

Utwórz: 10/07/2019 - 09:01

Wydrzno najlepsze wśród Domów Dziecka

Pięć placówek wychowawczych wzięło udział w III Nieoficjalnych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Piłce Nożnej Halowej.

Do Świecia przyjechały Domy Dziecka z Bąkowa, Bydgoszczy, Włocławka, Wydrzna oraz Chełmna. Już przed zawodami wiadomo było, że poznamy nowego mistrza, gdyż dwukrotny triumfator tych zawodów – Grudziądz – tym razem nie przyjedzie. Zespoły grały w systemie 2x5 minut, każdy z każdym. Po zakończeniu rundy zasadniczej wyłoniono cztery zespoły, które zagrały ze sobą w półfinałach. Piąty zespół kończył turniej na ostatniej lokacie.

Poza typowo piłkarską rywalizacją organizatorzy przygotowali również inne atrakcje. Na Sali rozgrzewkowej wychowankowie Domów Dziecka mogli sprawdzić swoje umiejętności w grze w piłkarzyki. W tym turnieju bezsprzecznie najlepsi okazali się gracze z Chełmna, którzy wygrali wszystkie swoje mecze.

Swoje umiejętności w pokazie żonglowania piłką dał również Dawid Jarzębowski z Torunia, czyli ósmy freestyler w Polsce. Podbijanie piłki główką, piętką czy też innymi częściami ciała wywołało spory entuzjazm wśród uczestników Mistrzostw.

W czysto piłkarskiej stronie tego eventu najlepszy okazał się zespół z Wydrzna, który w wielkim finale pokonał ekipę z Włocławka 1:0. W meczu o trzecie miejsce Bąkowo było lepsze od Chełmna 5:1.

Organizatorzy na koniec wybierali jeszcze MVP turnieju, najlepszego strzelca oraz bramkarza Mistrzostw. Cała impreza możliwa była dzięki wsparciu firmy Mondi