XIII Test policjanta już za nami

Utwórz: 06/14/2018 - 08:15

XIII Test policjanta już za nami

W Hali Widowiskowo-Sportowej miał miejsce test policyjny dla młodzieży szkolnej. Jest to bardzo dobra forma na sprawdzenie swojej kondycji oraz sprawności fizycznej.

Blisko 50 chętnych uczniów i uczennic wzięło udział w organizowanym przy współpracy Powiatowej Komendy Policji, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych oraz Starostwu Powiatowemu tzw. „teście policjanta”. Każdy uczestnik mógł zmierzyć się z identycznym torem przeszkód jaki muszą pokonać kandydaci na policjantów. Wszyscy musieli się uporać m.in ze skokiem przez płotki, przenoszeniem fantomu czy też skokiem przez skrzynię. Na pokonanie całego toru każdy uczestnik miał maksymalnie 105 sekund. Większość jednak mogła pochwalić się zdecydowanie lepszym czasem. Swoje umiejętności mogli również zaprezentować przedstawiciele Policji oraz Straży Pożarnej.

Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Wiktoria Stachulska z Nowego, która ukończyła tor z czasem 1:16. Z kolei u chłopców równych sobie nie miał Dawid Paluchowski z Nowego. Jego czas to 1:04. Nagrody dla najlepszych ufundował również Uczniowski Klub Sportowy Sprint.