Strona główna Aktualności Euroschoolsport. I LO Świecie najlepsze w klasyfikacji generalnej

Euroschoolsport. I LO Świecie najlepsze w klasyfikacji generalnej

by Sławek Wojciechowski

W piątkowy wieczór w naszej hali odbyła się gala podsumowująca tegoroczny projekt Euroschoolsport w Świeciu.

Przypomnijmy, że od 15 kwietnia w naszym mieście gościli uczniowie z Grecji, Danii, Niemiec, Włoch i Belgii. Mieli oni okazję poznać polską kulturę, kuchnię, język, a także region (powiat świecki, Trójmiasto). Gospodarzem Euroschoolsport było I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu. Głównym punktem tej międzynarodowej wymiany była rywalizacja sportowa. Turnieje futsalu i tenisa stołowego w środę i piątek odbyły się w naszej hali, o czym już informowaliśmy. Wcześniej, we wtorek w Ośrodku Wypoczynkowym „Deczno” w Sulnówku odbyły się zawody duathlonu. Na niego złożyły się wyścigi kajakami oraz bieg na 900 metrów leśnymi dróżkami. W duathlonie triumfowali dziewczęta z I LO Świecie oraz Grecy. Chłopcy z „Czerwonego Ogólniaka” byli drudzy. Świecianie dobrze radzili sobie także w futsalu i tenisie stołowym, co zaowocowało 1. miejscem w klasyfikacji generalnej Euroschoolsport. Uczniowie I LO Świecie wywalczyli w trzech konkurencjach 30 pkt. Tak się złożyło, że dorobek dziewcząt i chłopców był identyczny, po 15 pkt. Drugie miejsce zajęła Grecja, a trzecie Dania – po 24 pkt. Tutaj o kolejności zaważyło to, że Grecy zwyciężyli w dwóch turniejach (duathlon boys, tenis girls), zaś Duńczycy w jednym (tenis boys).

KLASYFIKACJA KOŃCOWA: 1. Polska – 30 pkt (15 girls, 15 boys), 2. Grecja – 24 pkt (14 girls, 10 boys), 3. Dania – 24 pkt (11 girls, 13 boys), 4. Niemcy – 18 pkt (13 girls, 5 boys), 5. Włochy – 16 pkt (3 girls, 13 boys), 6. Belgia – 14 pkt (7 girls, 7 boys).

Podczas piątkowej gali wręczono puchary i medale za poszczególne turnieje oraz za klasyfikację generalną. Podziękowano także osobom zaangażowanym w ten projekt. Po części oficjalnej odbyła się dyskoteka.

Fot. Marcin Krzyżanowski

Powiązane artykuły