Strona główna Aktualności Futsal/Wda Świecie U19 odpadł z walki o mistrzostwo Polski [ZDJĘCIA]

Futsal/Wda Świecie U19 odpadł z walki o mistrzostwo Polski [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

We-Met Futsal Club Kamienica Królewska wygrał turniej II fazy eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U19 w futsalu, który dziś odbył się w naszej hali. Gospodarze zajęli dopiero 3. miejsce.

W zawodach grupy 1. miały wziąć udział cztery zespoły, ale nie dotarł Widzew Futsal Łódź, więc teoretycznie było łatwiej awansować do finałowej rundy eliminacji (wchodziły dwie drużyny). Rywalami Futsal/Wda Świecie byli AZS UG Gdańsk i We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. Grano 2x 10 minut z zatrzymywanym czasem. Gospodarze zagrali bez Oskara Kubiaka i Szymona Kozłowskiego (zarząd Wdy nie zgodził się na ich udział w turnieju), co z pewnością było dużym osłabieniem, zwłaszcza ofensywy. W pierwszym meczu Futsal/Wda przegrał z We-Met FC Kamienica Królewska 3:6 (1:2). Świecianie już w 45. sekundzie stracili gola, a w 7. min. przegrywali 0:2. Gol Pawła Reckiego przywrócił nadzieję na odrobienie strat. Dodajmy, że podopieczni Marcina Wanata w 1. części zmarnowali kilka dobrych szans. Kluczowe okazało się pięć minut po przerwie, gdy piłkarze z Kamienicy Królewskiej uciekli na 6:2. Mieli jeszcze kilka groźnych strzałów i okazji, ale dobrze spisał się Kewin Czerniakowski. Naszym zawodnikom nadal brakowało precyzji. W samej końcówce rozmiary porażki zmniejszył Maksymilian Kosik, a wcześniej na 2:3 trafił Paweł Recki (zawodnik Fali Świekatowo).

W drugim spotkaniu zmierzyły się zespoły z woj. pomorskiego, które grały ze sobą też w 1. rundzie. We-Met FC pokonał AZS UG Gdańsk 2:0 (0:0). W 1. połowie w głównych rolach wystąpili bramkarze, którzy popisali się wieloma udanymi interwencjami. Po przerwie groźniejsi byli piłkarze z Kamienicy Królewskiej, co udokumentowali golami Wojciecha Pawlina i Dominika Piaska. Oni jako pierwsi zapewnili sobie awans i triumf w świeckim turnieju. Ostatni mecz przesądził o awansie z 2. miejsca. Gdańszczan premiował remis, a nasz zespół musiał wygrać. Futsal/Wda Świecie zremisował z AZS UG Gdańsk 3:3 (1:2). Podopieczni Marcina Wanata przegrywali 1:3, ale na 90 sekund przed końcem Maciej Wróblewski zdobył kontaktową bramkę. Ten sam zawodnik doprowadził do remisu, jednak na wyrównanie były tylko trzy sekundy. Gdańszczanie przetrzymali piłkę i to oni cieszyli się z awansu.