Strona główna Aktualności Joker skończy sezon na jedenastym miejscu

Joker skończy sezon na jedenastym miejscu

by redaktor

Po porażce 1:3 z BKS-em Bostik Bielsko-Biała zespół ze Świecia stracił już definitywnie szansę na walkę o 9. miejsce. Ostatni mecz z Grupą Azoty Chemikiem Police nie będzie miał już znaczenia dla układu tabeli.

W przypadku wygranej nad zespołem z Bielsko-Białej, Joker Świecie mógł jeszcze poważnie myśleć o wyprzedzeniu w tabeli drużyny z Wrocławia i walce o dziewiąte miejsce w Tauron Lidze. Niestety stało się inaczej, choć początek spotkania nie zapowiadał porażki świecianek. Jokerki rozpoczęły pierwszego seta znakomicie od prowadzenia odpowiednio 6:1, 12:7, 15:10. Długo utrzymywała się przewaga w okolicach pięciu punktów, głównie dzięki skutecznym atakom Joanny Sikorskiej o Oliwii Urban. W pewnym momencie Joker prowadził już nawet 17:11. W końcówce seta rywalki poprawiły jednak grę i zniwelowały stratę do dwóch punktów przy stanie 16:18, ale Joker szybko odpowiedział kilkoma skutecznymi akcjami i znów odskoczył, tym razem do stanu 22:16. W końcówce partii zrobiło się jednak bardzo nerwowo, gdy po punktach Orvosowej i Dagmary Dąbrowskiej z zagrywki, BOSTIK zbliżył się na różnicę zaledwie jednego punktu do stanu 22:23. Przy stanie 24:23 dla Jokera, rywalki zaryzykowały w polu zagrywki, ale Martyna Świrad popełniła błąd i w ten sposób pierwszy set padł łupek Jokera 25:23.

W drugiej partii nadal oglądaliśmy bardzo wyrównane spotkanie, ale tym razem to rywalkom udało się zyskać kilka punktów przewagi (12:8, 14:10, 16:14). Najgroźniejsze w ekipie z Bielska-Białej były zdecydowanie Weronika Szlagowska (19 pkt) i Andrea Kossanyiova (18 pkt). Jokerkom jednak udało się doprowadzić do remisu 18:18, a potem 20:20. W końcówce minimalnie lepsze okazały się jednak przyjezdne, wygrywając 25:23.

Decydujący dla przebiegu meczu okazał się trzeci set, a dokładnie jego końcówka. Od stanu 6:6 lekką przewagę zaczęły uzyskiwać zawodniczki BOSTIK-u. W pewnym momencie rywalki prowadziły już nawet 17:12. Później jednak głównie za sprawą dobrej gry naszych środkowych Pauliny Brzoski i Magdaleny Jurczyk, a także Wiktorii Kowalskiej, Joker przeprowadził skuteczną pogoń i doprowadził do remisu 19:19, a następnie 20:20. Końcówka seta niestety wyglądała jednak dla naszego zespołu fatalnie! Jokerki przegrały pięć piłek z rzędu, by od remisu 20:20, w ciągu kilku minut oddać praktycznie seta, przegrywając 20:25. Czeszki, grający w barwach drużyna z Bielska-Białej, tj. Orvosova i Kossanyiova, bezwzględnie wypunktowały nasz zespół.

Tak zła postawa w końcówce trzeciego seta odbiła się wyraźnie na morale zespołu w czwartym secie, który od początku nie ułożył się po myśli Jokera. Przyjezdne postanowiły to wykorzystać i szybko zakończyć mecz. BOSTIK zaczął od prowadzenia 6:2, 8:3 i napędzał się z każdą minutą. W pewnym momencie przewaga rywalek osiągnęła już 10 punktów (6:16) i jasne już było, że podłamany Joker nie będzie w stanie powalczyć o tie-breaka. Ostatecznie BOSTIK wygrał tę partię bardzo przekonująco 25:14 i całe spotkanie 3:1. Tym samym Joker Świecie na pewno już skończył sezon na przedostatnim, jedenastym miejscu, a ostatni mecz wyjazdowy z Grupą Azoty Chemikiem Police w żaden sposób już tego faktu nie zmieni. Cel, jakim było utrzymanie w Tauron Lidze został zatem osiągnięty, ale z pewnością w meczu z Bielsko-Białą można było pokusić się o nieco lepszy rezultat, dlatego też pewien niedosyt na pewno pozostanie.