Strona główna Aktualności Joker Świecie zakończył u nas jubileuszowy sezon [ZDJĘCIA]

Joker Świecie zakończył u nas jubileuszowy sezon [ZDJĘCIA]

by Sławek Wojciechowski

Po raz drugi z rzędu w naszej hali siatkarski sezon pożegnał MUKS „Joker” Świecie.

W środowym zakończeniu sezonu 2023/24 wzięli udział siatkarki z wszystkich grup, trenerzy, a także rodzice, rodzeństwo i dziadkowie zawodniczek. Nie zabrakło też przedstawicieli firmy Mekro, Urzędu Miasta i Gminy Świecie, Vistula-Park Świecie Sp. z o.o., Centrum Sportu i Rekreacji w Świeciu oraz zarządu Jokera. Podobnie jak przed rokiem, głównym punktem pikniku był turniej siatkówki. Grano w „dwójkach” lub „trójkach” na trzech boiskach. W części oficjalnej podsumowano jubileuszowy sezon, wszak w tym roku MUKS „Joker” świętował 20-lecie istnienia. Zabrakło w nim sukcesów na arenie krajowej (rok temu młodziczki zajęły 5. miejsce w Mistrzostwach Polski), ale za to Jokerki dobrze radziły sobie w rozgrywkach wojewódzkich zdobywając 2 złote medale, 3 srebrne i 1 brązowy. Joker po raz trzeci w historii został mistrzem województwa w kadetkach. W rozgrywkach centralnych zajął 1. miejsce w turnieju 1/8 finału Mistrzostw Polski oraz czwarte w ćwierćfinałowym. Apetyty był większe, ale z dalszej batalii zespół ze Świecia wyeliminowali późniejsi finaliści Energa MKS Kalisz (4. miejsce w kraju) i Lider Konstantynów Łódzki (8. miejsce). W juniorkach Joker zdobył srebrny medal ustępując jedynie Pałacowi Bydgoszcz. W tym sezonie do Świecia wróciły rozgrywki seniorskiej, choć w III lidze kobiet grały kadetki i juniorka. Mając jeden z najmłodszych składów Joker zajął 3. miejsce za Royen MUKS X LO Toruń i Volleyem Bydgoszcz. Do awansu do turnieju półfinałowego o wejście do II ligi kobiet świeciankom zabrakło jednego seta wygranego więcej lub przegranego mniej, bo o 2. miejscu zdecydował bilans setów.

Joker zdobywał też medale w minisiatkówce i siatkówce plażowej. W „dwójkach” mistrzostwo województwa i awans do Ogólnopolskich Mistrzostw Minisiatkówki Kinder Joy of moving w Katowicach wywalczyły Aleksandra Gorczyca, Łucja Łobocka i Amelia Golonka. Trenerem dziewczyn jest Marek Nadolny. Z kolei w Mistrzostwach Województwa w siatkówce plażowej, które rozgrywano w Wielkiej Nieszawce srebrne medale zdobyły Martyna Topolińska/Zuzanna Pyżewska (w kadetkach) i Julia Figura/Jagoda Leman (w juniorkach). Joker mógł w tym sezonie pochwalić się też powoływaniami zawodniczek na zgrupowania reprezentacji Polski U18. W trzech wzięła udział Julia Figura, w dwóch Michalina Sikora, zaś jednym Martyna Depka. Figura i Sikora miały okazję zaliczyć reprezentacyjne debiuty w sparingach z Finlandią.

Medalistki i trenerzy otrzymali wczoraj nagrody od zarządu klubu. Były też podziękowania (statuetki, koszulki) dla osób wpierających klub w działalności. Wśród nich był m.in. prezes Vistula-Park Świecie Sp. z o.o. Tomasz Keller. Podziękowania otrzymali również trenerzy Żaneta Zaręba, Agata Szwaba, Miłosz Szwaba i Tomasz Szyper.

Powiązane artykuły